site okul selçuk izmir

DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İzmir °C
site rehber selçuk izmir

Selçuk Ülkü Ocakları’ndan Öğretmenler Günü Mesajı

Selçuk Ülkü Ocakları’ndan Öğretmenler Günü Mesajı
23.11.2013
A+
A-

MEMISESENERMAKAM (4)

Selçuk Ülkü Ocakları Başkanı Memiş Esener Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı Yayınladı.

24 Kasım Öğretmenler Günü Türk Öğretmeninin şeref günüdür. Ona olan saygıyı yenileme, onun yüceliğini anma günüdür.

Türk milletinin sosyal, kültürel ve ekonomik alanda sürdürülebilir bir gelişmeye kavuşabilmesi için, öncelikle eğitim ve öğretimin kaliteli, bilimsel yöntemlerle yürütülmesi gerekmektedir.

Bu da ancak öğretmenlerimizle mümkün olacaktır. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın yetişmesinde fedakârca, vefakârca ve özverili bir biçimde gayret gösteren, çaba sarf eden öğretmenlerimiz her türlü takdire fazlasıyla layıktırlar.

Türk öğretmeni, vatanımızın her yöresinde, her türlü imkânsızlığa ve zorluğa rağmen idealist bir ruhla hizmet etmekte, devletimizin gülen yüzlerinden birisi olarak tüm vatandaşlarımıza ayırım gözetmeksizin yeni ufuklar açmak için gayret göstermektedir.

Hiçbir maddi kıymetle ölçülmeyecek kadar saygın bir meslek olan öğretmenlik, sevgi ve fedakârlığın yol göstericiliğinde, millete hizmet etmenin güzide yollarından biridir.

Bir milletin yükselişi ancak; eğitimli ve kültürlü fertlerin yetişmeleriyle mümkündür. Fertlerin yetişmelerinde de en büyük sorumluluk aile ve öğretmenlere aittir.

Türk milleti de, büyük ve köklü Türk medeniyetinin temeline harç katan öğretmenlerine çok şey borçludur. Yedi düvelin işgalinden kurtardığımız vatan topraklarımız, sefalet, fakirlik ve eğitimsizlik ile boğuşurken, Gazi Mustafa Kemal, Türk medeniyetini yeniden yükseltme vazifesini Türk öğretmenlerine vermiş ve ilk tuğlayı “başöğretmen” sıfatıyla bizzat kendisi koymuştur.

Atatürk’ün ülküsüyle yetişmeye başlayan gençliğin önüne konulan temel hedef, muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmaktı. Bu amaçla Türk gençliğini yetiştiren öğretmenlerin çabaları, dışarıdan enjekte edilen gayrı milli ideolojiler yoluyla sekteye uğratılmaya çalışılmaktadır. Ülkücü gençlik; Türk gençliğini yetiştirme çabalarına sekte vurmaya çalışanların her daim karşısında olmuştur, olmaya da devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmen Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimizi minnet ve şükranla anar, tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlar saygılar sunarız.

YORUMLAR
  1. KARA BUDUNDAN BİR ÇERİ dedi ki:

    İLK EMRİN AŞKINA OKU’MAMIZA VESİLE OLAN TÜM ÖĞRETMENLERİMİZİN MÜBAREK ELLERİNDEN ÖPÜYORUM…
    SU MİSALİ, FİDANA KENDİ CANINDAN CAN VEREN ÖĞRETMENİM. SENİ KİM BÖYLE MAHZUN BIRAKTI, SENİ KİM SOYUTLADI BİLGİLERİNDEN… SENSİZ, KİM YERYÜZÜNÜ BİLGİYE AÇ, BİLGİYE SUSUZ ,ÖĞRENCİLERİNİ İSE PERİŞAN BIRAKTI…BU SEBEPLE KULAKLAR SAĞIR, GÖZLER KÖR, DİLLER LAL, YÜREKLER VİCDANSIZ OLDU… İNANIYORUM Kİ BU ASİL MİLLET ADIM ADIM ŞANLI MAZİYE DÖNECEK, BANA BİR HARF ÖĞRETENİN KIRK YIL KÖLESİ OLURUM DİYEBİLECEK NESİLLERİ ELBET YETİŞTİRECEKTİR VE BU NESİLLERİN SİZLERİN ESERİ OLACAĞI DİLEKLERİMLE ALİYA İZZETBEGOVİÇ’İN DİLİYLE, ÖĞRETMENLERİMİZİN ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLARIM;“YERZÜNÜN ÖĞRETMENİ OLABİLMEK İÇİN GÖKYÜZÜNÜN ÖĞRENCİSİ OLMAK GEREKİR”