site okul selçuk izmir

DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İzmir 24°C
Parçalı Bulutlu
site rehber selçuk izmir

İzmir CHP’nin Arka Bahçesi Değil

İzmir CHP’nin Arka Bahçesi Değil
16.09.2013
A+
A-

İLKNURDENİZLİ

AK Parti İzmir Milletvekili İlknur Denizli, Karşıyaka’ya kurulması planlanan katı atık değerlendirme ve bertaraf tesisi için Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun meslek odaları temsilcileri ile birlikte yaptığı inceleme sonrası yaptığı açıklamalara sert tepki gösterdi.

Aziz Kocaoğlu’nu İzmir’e ve Karşıyaka’ya geri dönüşü olmayan zarar vermekle suçlayan İlknur Denizli bu işin yılmaz bir takipçisi olacağını ve CHP’li Büyükşehir Belediyesinin Karşıyaka’yı İzmir’in çöplüğü yapmasına engel olmak için sonuna kadar mücadele edeceğini belirtti.

İZMİR CHP’NİN ARKA BAHÇESİ DEĞİL!

Büyükşehir Belediyesi’nin çöp tesisi kurulacak alana meslek odalarının temsilcileriyle yaptığı gezinin ardından Yamanlar Köyü muhtarıyla bölgede inceleme yapan AK Parti İlknur Denizli “CHP’li Büyükşehir Belediyesi sanırım İzmirlilerle dalga geçiyor. Bölgeyi gezen, gören ve İzmir seven hiç kimse bu doğal güzelliğe çöp tesisi yapılmasına razı gelemez. Körfezin en güzel manzaralarından birini izleyebileceğiniz alana çöp tesisi kurmak hangi akıldan çıkabilir anlamak mümkün değil.

CHP’Lİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN GÜCÜ İZMİR’İN ÇÖPLÜĞÜ KARŞIYAKIA DEDİRTMEYE YETMEZ 

Aziz Kocaoğlu’nu yaklaşan seçimler ve CHP’de aday belirleme sürecinin devam etmesi sebebiyle adaylık derdine düşen CHP’li yerel yöneticilerin ataletinden yaralanarak bir oldubittiyle Karşıyaka’yı İzmir’in çöplüğü yapmaya uğraşmakla suçlayan İlknur Denizli, İzmir’e bu kötülüğü yapmak için uğraşanların, hedeflerine ulaşamayacaklarını belirtti. “Karşıyaka’ya İzmir’in çöplüğü dedirtmeye CHP’nin de Aziz Kocaoğlu’nun da gücü yetmez. Yerel yönetimlerden beklentilerle, genel siyaseti karıştıran her koşulda ideolojik önyargılarla hareket eden, CHP’li belediye isterse evimin önüne çöp tesisi kursun ben CHP’ye oy vermekten vazgeçmem diyenler olabilir. Ama CHP’li yöneticiler bütün İzmir’in bu mantıkta olduğu hayalini kurmasınlar, boşuna heveslenmesinler. İzmir CHP’nin arka bahçesi değildir. İzmir İzmirlilerindir ve İzmirliler çöp tesisinin Karşıyaka’da kurulmasına izin vermeyecektir.

ÇÖP TESİSİ KARŞIYAKA’DA EMLAK FİYATLARINI DÜŞÜRECEKTİR

Karşıyaka’ya çöp tesisi kurulmasının sadece bir çevre sorunu değil aynı zamanda Karşıyaka’nın geleceği ile oynamak olduğunu belirten İlknur Denizli “Karşıyaka’ya çöp tesisi kurmanın bir diğer sonucunu Karşıyaka’nın yıllar içinde oluşmuş marka değerini düşmesi ve bölgede yaşayanların sahip oldukları mülklerin değerinin ciddi biçimde azalması olacağını söyledi. “Anlamsız bir ısrarla, geçmişte örneklerini gördüğümüz ben karar verdim yaparım anlayışının Karşıyaka’ya çevre anlamında zararı olduğu gibi Karşıyakalıların yaşam standardına da zararı olacak. Çöp tesisinin yanlış seçilmiş yerinin Karşıyaka’ya bir diğer zararı da emlak fiyatlarını düşmesi olacaktır. Çöp tesisinin kurulduğu bölgedeki hâkim kuzeyli rüzgârların Karşıyaka’ya merkeze taşıyacağı kötü kokular ve kanatlı istilası emlak fiyatlarını düşürecektir. CHP’li yerel yöneticilerin Karşıyaka’ya bu kötülüğü yapmakta ısrarlı olmalarını Karşıyakalılara nasıl anlatacaklar merak ediyorum.

CHP’Lİ BELEDİYELER İZMİR’İ YÖNETMEYİ BECEREMİYORLAR

İzmir’i CHP’li belediyeler kötü yönetiyorlar. Nereye elimizi, atsak elimizde kalıyor dediğimizde bozuluyorlar, kızıyorlar. Şehrin durumu ortada. Buradan ilan ediyorum. Ya Aziz Kocaoğlu kendi kararıyla geri adım atacak ya da İzmirliler kendisine doğru yolu gösterecektir. Karşıyaka’nın isminin yanına çöp, çöplük kelimelerini getirmeye kimsenin hakkı yok. İzmir sahipsiz değil. Zamanı geldiğinde İzmirliler kentlerine sahip çıkacaktır.

İZMİR’İN EN GÜZEL KÖRFEZ MANZARALARINDAN BİRİNE ÇÖP TESİSİ YAPILAMAZ

İzmirli seçmenler tarafından seçilmiş milletvekili olarak İzmirliler bilsinler ki; Karşıyaka’ya çöp tesisi kurulmasına engel olmak için sonuna kadar mücadele edeceğim. Yeri geldiğinde İzmirlilik üzerine ahkâm kesenler, Karşıyaka’ya çöp tesisi yapılması konusunda yerel seçim sürecinde CHP zarar görmesin diye sesleri çıkarmadan kenarda bekleyebilirler. Bazıları ideolojik pozisyonları sebebiyle, kimileri siyasi gelecek kaygısıyla bu faciaya karşı sessiz kalabilirler. Ben kendi adıma tek başına kalsam da bu konuda mücadeleye devam edeceğim”

ilknur-denizli

yamanlar-cop

YORUMLAR
  1. Hasan DURUCAN dedi ki:

    “Çöp tesisi Karşıyaka’da emlak fiyatlarını düşürecektir” derken ? Sizin ve arkadaşlarınızın bayağı yüklü miktarda toprağınız var galiba Karşıyaka’da !