site rehber selçuk izmir
Ana Sayfa Manşet Haber, Siyaset, Üst Manşet 18 Nisan 2015

Yeşilçimen’den ADD Yönetimine Sert Cevap

sema-yesilcimen

Geçtiğimiz haftalarda gazetemize bazı açıklamalarda bulunan Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Tuncay Kireç’in açıklamalarına sert sözlerle karşılık veren Ak Parti Selçuk İlçe Başkanı Sema Yeşilçimen şunları söyledi; “ADD yöneticilerinin Selçuk’ta yapılan eylemleri desteklemek dışında ağzı dili de varmış. İlk defa eylem dışı ses verdiler. Sayın Tuncay Kireç’i insani olarak çok severim ama ADD’nin mevcut durumunu eleştirmek Ak Parti İlçe Başkanlığının ötesinde Selçuklu bir vatandaş olarak herkes gibi hakkım. Mangalda kül bırakmayan yönetim kurulu üyelerine şunu sormak isterim; Selçuk’un en büyük, ticari açıdan en yüksek işletmesine sahip olan bir restorana ve parka çörekleneceklerine acaba kendi ceplerinden para harcayarak tüm yönetim olarak bu dernekle ilgili bir şey yapıyorlar mı? 15 yıldır kör, sağır ve dilsiz olanlar bir anda kafalarına saksı düştü, görmeye, duymaya ve konuşmaya başladılar çok sevindim. Nihayet çevrelerinde kendi ideolojileri dışında ne olup bittiğinin farkına varacaklar. ADD’deki yöneticiler benim üye olmadığımı söylüyorlar. Canım nereye isterse oraya üye olurum ama bu derneğe üye olmayanlarla ilgili hiçbir kimsenin benim veya diğer vatandaşların Atatürkçülüğümü, sevdamı hiçbir şekilde tartışamazlar.

Derneği Babanın Malı Gibi Kullanacaksın, Sonra da Hesap Soracaksın

15 yıldır ağabeylerinin izni olmadan kafalarını kaldıramayan beyzadeler kalkmış bir yıllık yerel iktidardan hesap soruyor. Sen dernekçilik yapacaksın, bu derneği siyasi partinin babanın malı gibi kullanacaksın, eleştirince de 1 yıllık hesap diyeceksin. Merak etmeyin, Başkan 1 da olsa 10 yıl da olsa aslanlar gibi çıkar yapılıp yapılmayanın hesabını Selçuk halkına verir. Belediyeye ait hangi işletmelerin kar veya zarar ettiği 15 yıl gizli tutuldu, bizim Başkan gizlemez. Utanmadan seçimden önce ADD ile ilgili pazarlıklar olduğunu söylüyorlar. Bu konuda delikanlıca açıklama bekliyoruz. Kişi kendinden bilir işi. Ak Parti ile ben ve partililerim arasında belediyeye ait hiçbir yerle ilgili seçim öncesi ve sonrası pazarlık olmaz izin de verilmez.

Çarşıdaki Kargalar Gülüyor Bunlara…!

Kazandıkları binlerce liralarla okullara Atatürk köşesi yapmışlar bunları anlatıyorlar. Çarşıdaki kargalar gülüyor bunlara. Koskoca ADD etkinlikleri 5-10 çocuğa burs 3-4 okula köşe yapmak mı? Daha önce de söyledim, şimdi de söylüyorum. STK’lar gönüllü derneklerdir. İnsanlar oraları kendi bütçelerinden desteklerle ayakta tutuyor. Önce katkı sağlayacaklar. Bir de kırılan camlar, ödenmeyen hesaplar diye bir açıklama bölümü var. Bunları açık açık söylesinler, açık açık sorsunlar. Canlarım benim siz kırılan masaları, çerçeveleri sorana kadar, 1 yıl önce arka bahçesi olduğunuz siyasi parti içinde ağabeyiniz bir kızı dövdü hesabını sordunuz mu?

Belediye Başkanı Olmak İsteseydim İstifa Eder Aday Olurdum

Sizin Atatürkçülüğü anlatmaya ve laf söylemeye ne yüzünüz ne de hakkınız var. Geçen defa da söyledim ve yine söylüyorum. Şehit ailelerinin ve gazilerin umut ve beklentileri suiistimal edilmemeli. Kişisel olarak bu derneğe 4 yıl önce ki dernek başkanı çok iyi bilir Kızılay’ın mülkü olan yerde yer tutulması için girişimlerim oldu ve kiranın da arkadaşlarımız tarafından karşılanacağını söyledim. Dernek başkanı önce kabul etti, sonra ise gelmedi. Şehit aileleri ve gazilere yer sağlanması için Başkan da yardımcı olacaktır. Bu benim kişisel kanaatim. Bu tük STK’ların ticari işletme adı altında iş yapmasına karşıyım. Ticaret esnafın işidir. Konu da bundan ibarettir. Bu memlekete ne kadar büyük iyilik yapmışız ki, 2014’te partili partisiz bize destek olup Selçuk’u Ak Belediyecilikle tanıştırdığımız için herkes özgürce sorgulayabiliyor. 15 yıllık korku imparatorluğunun yıkıldığına göre Başkan hiçbir iş yapmasa bile bu en büyük iştir. ADD yaptığı açıklamada ‘Çift başlı belediyenin STK olarak takipçisiyiz’ demiş. Yoğun çalışmalarım arasında çok güldüm. Yatıp kalkıp her yerde bunu söylüyorlar. Eğer bu ilçede Belediye Başkanı olmak isteseydim istifa eder aday olurdum. Seçilir ya da seçilmezdim ama ben belediyeden emekliye ayrıldığımda belediyeciliği noktaladım. Sevgili arkadaşlarımın sürekli olarak gündemde tuttuğu budur. Ben genelde ve yerelde iktidar olan partinin başkanıyım. Hangi haklara ve hadlere sahip olduğumu çok iyi bilirim. ADD olarak belediyeyi takip edebilirsin ama aynayı alıp önce kendini takip edeceksin.

ADD Parkı’nın Yıllık Kirası 2.300 TL

Bence gereksiz polemiklere girilmesine gerek yok. Yıllık kiranızın 2.300 TL olduğunu açık açık Selçuk halkına duyursaydınız çok iyi olurdu. Bakın dikkatinizi çekerim aylık değil, yıllık kira bedeli 2.300 TL. Yani aylık olarak hesaplarsak 170 TL dahi etmiyor. Evet, sevgili Selçuklular şimdi size soruyorum bu nasıl bir dernektir?

Yorumlar (34 Yorum)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

LYS Adaylarına Araç Desteği

LYS Adaylarına Araç Desteği

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk