uludag eleman selçuk izmir
Ana Sayfa Manşet Haber, Siyaset, Üst Manşet 11 Ekim 2017

Vefa Ülgür’den delege seçimleri açıklaması

Selçuk eski Belediye Başkanı Hüseyin Vefa Ülgür CHP Selçuk İlçe Örgütünün Atatürk Mahallesi delege seçimleri iptal açıklamasına kendi sosyal medya hesabından yanıt verdi.

Hüseyin Vefa Ülgür’ün sosyal medya sayfasında ki konu ile ilgili paylaşımı şu şekilde;

KAMUOYUNA DUYURULUR

CHP Selçuk İlçe Örgütünün 10 Ekim Salı günü(bugün) saat 17.50’de Atatürk Mahallesi delege seçimlerinin itirazlar sonucu iptal edildiği ve 15 Ekim 2017 Pazar günü 09.00-17.00 saatleri arasında yeniden yapılacağı şeklindeki mesajı ile ilgili olarak;

*Atatürk Mahallesi seçimlerine birkaç partilimiz tarafından itiraz edildiği doğrudur. İlçe Başkanlığından aldığım bilgiye göre bu itirazlar İlçe başkanlığınca kabul edilmiştir.

*İlçe Yönetim Kurulunun bu kararı 5 gün içerisinde İl Yönetim Kurulu tarafından değerlendirilip kesin olarak karara bağlanacaktır. İl yönetim Kurulunun kesin olarak vereceği kararı beklemeden ilçe başkanlığınca böyle bir açıklama yapılması hatalıdır.

Kaldı ki Parti Tüzüğümüze göre yapılan itirazlar birkaç delegenin seçimine neden olan oy pusulaları ile ilgili olduğu için itirazlarda o pusulaların yeniden incelenmesi ve değerlendirilmesi söz konusu olacaktır. Dolayısıyla seçimlerin tekrarlanma ihtimali Tüzük ve Yönetmeliklere göre mümkün değildir.

Parti ve ilçe kamuoyuna duyururum. Saygılarımla

HÜSEYİN VEFA ÜLGÜR

 

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk