site rehber selçuk izmir
Ana Sayfa Güncel, Manşet Haber, Üst Manşet 29 Aralık 2018

TÜM YEREL-SEN ile Selçuk Belediyesi arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı

Selçuk Belediyesi ile memur sendikası TÜM YEREL – SEN arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. İmzalanan toplu iş sözleşmesine göre sözleşme kapsamında çalışanlara halen almakta oldukları aylıklarına ilaveten aylık tavan tutarı en yüksek devlet memuru aylığının (ek gösterge dahil) %100’ü oranında sosyal denge tazminatı ödenecek.

Selçuk Belediyesi Başkanlığı makamında düzenlenen imza törenine Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı, TÜM YEREL-SEN İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Bilal Altınel, sendika temsilcileri ve bazı Selçuk Belediyesi bürokratları katıldı.

İmzalanan toplu iş sözleşmesi öncesinde bir açıklama yapan TÜM YEREL-SEN İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Bilal Altınel; “ Bugün TÜM YEREL-SEN olarak Selçuk Belediyesi çalışan emekçileri ilgilendiren güzel bir sözleşmeye imza atacağız. Bu anlamda belediye emekçileri adına TÜM YEREL- SEN olarak belediye başkanımız Sayın Dr. Dahi Zeynel Bakıcı’ya teşekkür ediyoruz. Tüm belediye emekçilerine hayırlı, uğurlu olsun diyoruz. Bu sözleşmedeki en önemli kazanımlardan bir tanesi belediye emekçilerine yemek verilmesiyle ilgili bir çalışmanın başlatılacağı ve bunun bir şekilde hızlandırılarak; çalışanlara ulaştırılacak olmasıdır. Bu anlamda da Sayın Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Bu aslında çalışanlara yeni yıl hediyesi gibi olmuştur” dedi.

Selçuk Belediyesi çalışanlarının haklarının verilmesinin kendileri adına öncelikli bir görev olduğunu belirten Başkan Bakıcı; “ TÜM YEREL-SEN İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Bilal Altınel ile birlikte sözleşmemizi imzalayacağız. Gerçekten bugüne kadar memurlarımızla ilgili, çalışanlarımızla ilgili hakların verilmesinde biz sendikamızla görüşerek; mutabakat içerisinde gerekli konuların çözümünü sağladık. Bugün de yine aynı şekilde mutabakat içerisinde memurumuzun haklarının en üst seviyede verilmesiyle ilgili irademizi ortaya koyduk. Çünkü çalışanlarımızın haklarının verilmesi bizim esas görevimiz arasında yer alıyor. Sendikamız da bu konuda güçlü çalışmalar yapmaktadır. Yemek konusunda çalışanlarımızın ihtiyacını karşılamak için gerekli çalışmaları başlatacağız. Bunun yanı sıra memurlarımızın Sosyal Denge Tazminatı da en üst seviyeden ödenecektir” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Selçuk Belediyesi ile TÜM YEREL-SEN arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk