uludag eleman selçuk izmir
Ana Sayfa Güncel, Manşet Haber 5 Ağustos 2012

Selçuklu Taksiciler Korsan Taksicilere Savaş Açtı

Selçuklu taksiciler korsan taksicilere göz açtırmayacağız diyorlar. İş başa düştü, ilgililer ilgilenmediklerini söyleyen Selçuk Garaj Taksi çalışanları ilk korsan taksiciyi de suçüstü yakalatmayı başardılar.

Selçuklu taksicilerin her yıl yaşadığı yıllardır kanayan yaraları olan korsan taksicilerle ilgili şikâyetleri ilgililerce dikkate alınmayınca, iş başa düştü deyip, kendileri mücadele etmeye karar verdiler. Menderes Yoncaköy de oturan, 35 AT 2565 PLAKALI, özel arabası ile korsan taksicilik yapan Latif Aydoğdu’ya müşteri gibi binerek 100 lira karşılığı İzmir için anlaştılar daha sonra ilgilileri arayıp korsan olduğunu ispat ettiler.  Taksi yedi emine teslim edildi.

Bakın yıllardır kanayan yara haline gelen ama bir türlü çözülemeyen ilgililerden ilgi görmedikleri sorunlarını Selçuk Efes Taksi Yönetim Kurulu üyesi POMAK ALİ( Ali ERBAŞ) nasıl anlatıyor; ‘‘İlçemizde turizme hizmet veren, halıcı, derici, lokantacı, otel ve pansiyoncular, müşterilerini hep özel taksi ve minibüsleri ile gezdiriyorlar. Birbirleri ile paslaşıyorlar. Taksiciler işsiz kalmış, vergisini ödeyememiş, evine bir ekmek götürememiş umurlarında değil.

Tabiri caiz ise korsan taşımacılık yapıyorlar. Resmen bizim ekmeğimize çocuklarımızın kursağına girecek lokmaları elimizden alıyorlar. Biz Selçuk’ta vergisini veren esnaflar olarak çok mağduruz, bu konuda defalarca resmi kurum ve kuruluşlara şikâyette bulunduk. Nedense ilgilenilmedi. Hiçbir müdahalede bulunulmadı. İlgilenen olmadı. Artık canımıza tak etti. Selçuklu vatandaşımız yetmiyormuş diye İzmir’den gelenler de bizim ekmeğimize ortak olmaya başladılar. Düşünün adamın Yoncaköy de yarım trilyonluk yazlığı var. Altında onlarca milyarlık özel binek taksisi var. Bu adam bile korsan taksicilik yapıyor.

İş başa düştü dedik, aldık telefonunu, İzmir için pazarlık yaptık anlaştığımız yüz lirasını verdik suçüstü yaptık, Yakalattık. Nihayet ilgililer ilgi gösterdi bundan sonraki işlemleri yaptılar yinede sağ olsunlar. Bundan sonra ilgililerin duyarlı davranıp gereğini yapacağına inanıyoruz.

Ayrıca son günlerde yayalarımızın kaldırımları da motosiklet binicileri tarafından tamamen işgal edilmiş durumda. Ya otopark olarak kullanıyorlar yada trafik yolu olarak kullanıyorlar. Yaşlı, Çocuk, Kadın, Engelli ve tüm vatandaşlarımızın yaya olarak kullanmakta hakkı olan kaldırımlarda artık yürünemeyecek duruma geldi. Bu konuda yetkili kurumlar kim ise el atmasını, önlem almasını istiyoruz’’ dedi.

DHA VEYSEL EROL SELÇUK ÖZEL HABER

Yorumlar (4 Yorum)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk