uludag eleman selçuk izmir
Ana Sayfa Manşet Haber, Spor, Üst Manşet 6 Mayıs 2016

Selçuk pedalların adresi olacak

52. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun finalinin gerçekleştiği Selçuk ilçesi pedalların buluşma noktası oldu.

52 yıllık dev rekabetin finali bu yıl Selçuk’ta yapıldı. 1963 yılından itibaren Cumhurbaşkanlığı himayesinde düzenlenen Türkiye Bisiklet Turu her yıl birçok ülkeden yüzlerce sporcunun katılımı ile gerçekleşiyor.

Geçtiği lokasyonların tanıtılması açısından büyük önem taşıyan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun 6.Etabı geçtiğimiz yıl Meryem Ana’da sonlanmıştı. Bu yıl ise bu önemli spor etkinliğinin final ayağı Marmaris’te başlayıp, Selçuk’ta son buldu.

Pınar: Selçuk Belediyesi’nin ilgisi büyük

52. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun finalinin Selçuk’ta yapılması gözleri bir kez daha UNESCO Kenti Selçuk’a çevirdi. Türkiye’nin ve dünyanın gözünün çevrildiği Selçuk, birçok bisiklet tutkununun buluştuğu nokta haline geldi. Her geçen gün gerek Selçuk’taki, gerek çevre ilçelerden gelen çok sayıda bisiklet gruplarını ağırlayan Selçuk’ta bu tutkunun giderek arttığına dikkat çeken Selçuk Bisiklet Topluluğu sözcüsü Onur Pınar, bisiklet sürmenin bir spor olmanın çok ötesinde bir yaşam biçimi olduğunu kaydetti.

Türkiye’nin çeşitli il ve ilçelerinden gelen bisiklet tutkunlarını Dünya Kenti Selçuk’ta görmekten son derece mutlu olduklarını kaydeden Selçuk Bisiklet Topluluğu sözcüsü Onur Pınar; “Bugün Avrupa’da ve dünyanın pek çok ülkesinde bisikletler günlük hayatın vazgeçilmez aracı haline gelmiş durumda. Selçuk ilçesi de bunun için çok önemli bir yer. Kentin mimari yapısı da buna son derece uygun. Bu nedenle onlarca bisikletçiyi geçtiğimiz ay içerisinde Selçuk’ta ağırladık. Yine geçtiğimiz günlerde ilçemizde böyle bir etkinlikte yüzlerce bisikletçi dostlarımızla bir arada olduk” dedi.

Bu konuda Selçuk Belediyesinden her zaman gerekli desteği gördüklerini ve bundan dolayı duydukları memnuniyeti dile getiren Selçuk Bisiklet Topluluğu sözcüsü Onur Pınar; “Bu kapsamda bizlere destek olan Selçuk Belediyesi’ne de özellikle teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk