site rehber selçuk izmir
Ana Sayfa Güncel, Manşet Haber 28 Ocak 2014

CHP’den ve Ülgür’den Taziye Mesajı

chp-logo

CHP Selçuk İlçe Örgütü Başkanı Özge Yıldırım ve Selçuk Belediye Başkanı Vefa Ülgür yayımladıkları taziye mesajı ile Esenyurtta yaşanan olayı kınadı.
   
CHP’den Kınama Mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi Esenyurt seçim bürosuna yapılan, bir vatandaşımızın ölümü ile sonuçlanan hain saldırıyı utançla kınıyoruz. Zira siyaset; silahların değil fikirlerin konuştuğu bir alan olmak zorundadır. Fikri olmayan insanlar silaha başvurur. Bu saldırı Türkiye demokrasisine, barışçıl siyasete ve hukuk inancına yapılmış bir saldırırdır. Bu saldırı hukuk egemenliğine karşı çıkanların saldırısıdır.

İnsana yakışan, düşüncelerin hâkim olduğu siyaset geleceği umuduyla; saldırıda hayatına kaybeden Cengiz Akyıldız’a rahmet, ailesine, sevenlerine ve Milliyetçi Hareket Partisi ne başsağlığı, saldırıda yaralananlara da acil şifalar diliyoruz.

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Örgütü

taziye-mesaji

Ülgür: Demokrasiye yapılan saldırıyı kınıyorum

Selçuk Belediye Başkanı Hüseyin Vefa Ülgür İstanbul Esenyurt’ta seçimbürosuna yapılan saldırıyı kınadı.  Başkan Ülgür olayla ilgili şunları söyledi:

“İstanbul Esenyurt’ta seçim güvenliğine ve demokrasiye yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum. Çağdaş ve hukukun egemen olduğu ülkelerde demokrasinin olmazsa olmazı olan seçimlerin, adil ve güvenli bir ortamda yapılmasını sağlamak iktidarların en temel görevidir. Sorumluları bu konudaki görevlerini yerine getirmeye çağırıyorum.Hayatını kaybeden MHP Seçim Sorumlusu Cengiz Akyıldız’a Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum” dedi.

Selçuk Haber Facebook Sayfamızı Takip Ediniz ! Takip Etmek İçin Sayfayı Beğenmelisiniz!  Tıklayın !  
https://www.facebook.com/selcukhaber

Selçuk Haber Twitter Sayfamızı Takip Ediniz ! Takip Etmek İçin  Tıklayın !  
https://twitter.com/selcukhaber

Yorumlar (1 Yorum)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk