site okul selçuk izmir

DOLAR 7,9701
EURO 9,4633
ALTIN 487,38
BIST 10,4074
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İzmir 28°C
Az Bulutlu
site belediye selçuk izmir

Yeni yılın ilk meclisi yapıldı

Yeni yılın ilk meclisi yapıldı
04.01.2018
A+
A-

Selçuk Belediyesi Ocak Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın ilk oturumu yapıldı. Yeni yılın ilk meclisi toplantısında komisyonların kurulması ve üye seçiminin yanı sıra gündem maddeleri görüşülerek komisyonlara havale edildi.

Selçuk Belediye Meclisi’nin Ocak ayı toplantısı açılış konuşmasında Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı CHP Selçuk İlçe Teşkilatı’nın yeni seçilen başkanı Merve Çalışkan ve yönetim kurulunu tebrik etti.

Yeni yılın ilk meclis toplantısında ihtisas komisyonları, denetim komisyonu ve gayrimenkul komisyonlarının kurularak, komisyonlara üye seçilmesine karar verildi. Var olan çalışma komisyonlarının yanı sıra bu yıl meclis üyelerinden gelen önerilerle Kadın, Aile ve Çocuk Komisyonu kuruldu.

Ocak ayı meclisinde Plan ve Bütçe Komisyonu, İmar Komisyonu, Tarım Komisyonu, Çevre ve Sağlık Komisyonu, Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu, Hukuk Komisyonu, AB Komisyonlarının kurulmasına ve bu komisyonlara üye seçilmesine oy birliğiyle karar verildi.

Selçuk Belediye Meclisi kurulan komisyonlar ve üyeleri şöyle:

Plan ve Bütçe Komisyonu: Mehmet Karanfil, Veli Keskin, Fadıl Lale, Fuat Kırıtak, Osman Başterzi

İmar Komisyonu: Sezaver Albeyoğlu, Volkan Tabak, Filiz Ceritoğlu Sengel, Burhan Becer, Osman Başterzi

Tarım Komisyonu: Mustafa Atınç, İbrahim Tolga Sürekli, Fadıl Lale, Osman Başterzi, Fuat Kırıtak

Çevre ve Sağlık Komisyonu: Veli Keskin, Sezaver Albeyoğlu, Mustafa Atınç, Hakan Bayraklı, Nalan Başdemir

Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu: İbrahim Tolga Sürekli, Filiz Ceritoğlu Sengel, Volkan Tabak, Burhan Becer, Nalan Başdemir

Hukuk Komisyonu: Filiz Ceritoğlu Sengel, Veli Keskin, Volkan Tabak, Hakan Bayraklı, Fuat Kırıtak

AB Uyum Komisyonu: İbrahim Tolga Sürekli, Volkan Tabak, Mustafa Atınç, Osman Başterzi, Nalan Başdemir

Kadın Aile ve Çocuk Komisyonu: Filiz Ceritoğlu Sengel, İbrahim Tolga Sürekli, Volkan Tabak, Nalan Başdemir, Hakan Bayraklı

Gayrimenkul Satış Komisyonu: Osman Başterzi, Fuat Kırıtak

İhtisas Komisyonlarının yanı sıra denetim komisyonuna üye seçimi de gerçekleşti. Gizli yapılan seçimler sonucu; Mehmet Karanfil, Veli Keskin, Sezaver Albeyoğlu, Osman Başterzi, Hakan Bayraklı denetim komisyonu üyesi olarak seçildi.
Meclis toplantısının dilek ve temenniler bölümünde konuşan Başkan Bakıcı gündeme ilişkin önemli konulara değinerek; “ İlçemizde yaklaşık olarak üç buçuk yıldır yeni bir yerel yönetim modeli oluşturuyoruz. Bu yerel yönetim modeli örnektir. Hiçbir baskı yapmadan, hiçbir ayrımcılığa girmeden herkesin hakkını, hukukunu adaletli bir şekilde kollama gayreti içerisindeyiz. Var olan eksikliklerimizi telafi etme yolu içerisindeyiz. Herkes bizim hemşehrimiz, bizim insanımız” dedi.

Eleştiri alsam da devam edeceğim
Yeni bir yıla girerken Selçuk’un hizmet beklediğini, bunun için de her zaman kurumlarla birlik içinde çalışacaklarını ifade eden Başkan Bakıcı taşeronların kadroya geçmesine imkan sağlayan sürece değinerek; “ Biz işçilerin hakkını hukukunu sonuna kadar koruyoruz. Bizim 2014’te yaptığımızı bugün KHK (Kanun Hükmünde Kararname) yaptı. Bundan sonra gelen hiçbir belediye başkanı çalışanını kapının önüne koyamayacak. Zeynel Bakıcı 2014’de bunu yapmıştı” dedi.

Sonu kaybetmek de olsa kimsenin işsiz kalmasına izin vermeyeceğini belirten Başkan Bakıcı; “Ben bırakın işçinin kapının önüne koymayı, onları nasıl içerde tutarımın gayreti içerisindeyim. Bu yönde eleştiri alıyorum” dedi.
Konuşmasında hiçbir zaman vatandaşları ve personelleri siyasi görüşüne göre ayırmadığının altını çizen Başkan Bakıcı; Bana bir kişi çıkıp da siyasi görüşümden dolayı ruhsat alamadım. Başkan siyasi görüşümden dolayı benimle muhatap olmadı diyemez. Siyaset üstünlükler rejimidir. Siyaset yaparken kişilerin zafiyetinden faydalanmak yerine ben daha iyi yaparım demek gereklidir, birilerini kötülemek değildir” dedi.
Selçuk Belediye Meclisi Ocak Ayı Olağan Toplantısı İkinci Oturumu 5 Ocak Cuma günü saat 18.00’de yapılacak.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.