site okul selçuk izmir

DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İzmir 21°C
Çok Bulutlu
site rehber selçuk izmir

Selçuk Belediyesi Gençlik ve Kültür Merkezi için proje yarışması düzenliyor

Selçuk Belediyesi Gençlik ve Kültür Merkezi için proje yarışması düzenliyor
17.08.2016
A+
A-

Selçuk Belediyesi eski soğuk hava deposu yerine yapılacak Kültür ve Gençlik Merkezi için bir mimari proje yarışması açtı. Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği üyelerinin katılabileceği yarışma için proje teslim tarihi 15 Kasım 2016 olarak belirlendi.

Uzun süredir Selçuk’ta yapımı beklenen Kültür ve Gençlik Merkezi için Selçuk Belediyesi, ilgili yönetmeliğe uygun olarak serbest, ulusal ve tek kademeli bir mimari proje yarışmasına çıktı. Kentin kimliğine uygun bir yapının kazandırılması amacıyla düzenlenen yarışma için gerekli şartname www.selcuk.bel.tr adresinden temin edilebilecek.

Amaç kentin ihtiyacını karşılamak

Kentin imar planında belediye hizmet alanı olarak tanımlanan 7263 metrekarelik alan üzerinde Kültür ve Gençlik Merkezi’nin yapılacağını belirten Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı; düzenlediğimiz yarışmanın amacı mevcut imar planına uygun olarak; kent içerisinde uygulanacak tüm projelere örnek teşkil edecek özgün ve nitelikli öneriler geliştiren, kentlinin ve özellikle genç nüfusun kullanımına yönelik yenilikçi mekanların oluşturulması, kentli gençlerimizin amatör ve profesyonel kültürel, sanatsal çalışmalarını ve temsillerini gerçekleştirebilecekleri, kamusal açık alan kullanımını gözeten, mimarlık ve tüm mühendislik alanlarında çağdaş, ekonomik ve sürdürülebilir çözümler öneren, güzel sanatları teşvik eden projelerin ortaya çıkarılmasıdır “dedi.

Gençlerin yeni adresi olacak

Kültür ve Gençlik Merkezi Proje Yarışması için jüri üyeleri ve raportörler Selçuk Efes Kent Belleği’nde düzenlenen toplantılarda bir araya gelerek yarışmanın esaslarına ilişkin gerekli çalışmayı tamamladı. Yapılan toplantılarda açık kapalı alan sürekliliği içerisinde kurgulanması gerekenler ele alınarak; Kültür ve Gençlik Merkezi’nin Selçuk’ta ihtiyaca cevap verecek unsurları konuşuldu. Kültür ve Gençlik Merkezi içerisinde 600 kişilik konferans ve gösteri salonu, sergi salonu, kafeler, müzik atölyesi, tiyatro atölyesi, seminer odaları, ses kayıt odası ve özellikle kentin ihtiyacına cevap verecek 2 adet cep sineması, yer altı otoparkı ile açık hava sineması yer alacak.

Ayrıntılı bilgi resmi sitede

Yarışmacılar 15 Eylül 2016 günü saat 17.00’ye kadar İzmir Selçuk Belediyesi Kültür ve Gençlik Merkezi Mimari Proje Yarışması Raportörlüğüne hitaben sorularını [email protected] adresine ulaştırabilecekler. Elektronik posta adresine ulaştırılan soruların cevapları 30 Eylül 2016 Selçuk Belediyesi resmi sitesinden açıklanacak. Açıklanan cevaplar yarışma dokümanı niteliğinde olacak. Yarışmaya katılan projeler 25 Kasım 2016 tarihinde değerlendirilmeye başlanacak. İzmir Selçuk Belediyesi Kültür ve Gençlik Merkezi Mimari Proje Yarışması ile ilgili her türlü bilgi belediyenin web sayfasından temin edilebilir: www.selcuk.bel.tr

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.