site okul selçuk izmir

DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İzmir 35°C
Sıcak
site rehber selçuk izmir

Selçuk MHP’den 12 Eylül Açıklaması

Selçuk MHP’den 12 Eylül Açıklaması
12.09.2012
A+
A-

12 Eylül 1980 darbesi ile ilgili basın açıklaması yapan Selçuk MHP İlçe Başkanı Levent Görür yaptığı açıklamasında;

Bugün, 27 Mayıs 1960 Darbesi ve 12 Mart 1971 Muhtırasının ardından Türkiye Cumhuriyeti tarihinde, gerçekleştirilen 12 Eylül 1980 günü emir-komuta zinciri içinde vuku bulan üçüncü askeri müdahalenin yıldönümüdür.

Bu müdahale ile ülkemizin gelişim süreci sekteye uğramış ve ülkemiz gelişmişlik açısından yıllarca geriye gitmiştir. Bu duruma, şüphesiz en çok, ülkenin birlik ve beraberliğini bozmayı kendine görev edinmiş, iç ve dış mihraklar sevinmiştir. Ne olursa olsun meşru olmayan bir eylemi desteklemek mümkün değildir. Demokrasi ve milli iradenin olduğu bir yerde, sorunların çözümü de yine demokratik yollarla olmalıdır.

1944’de tırnakları sökülen, tabutluklara atılan da bizlerdik, arada yaşanan darbelerde de en ağır bedeli ödeyenler de yine biz olduk. Bir de bunlar yetmezmiş gibi 12 Eylül’de de işkenceler gördük, asıldık, yok edilmeye çalışıldık. Tüm bunların üzerine, bugün biz Ülkücü camiayı, 12 Eylül ihtilal inin şartlarının hazırlayıcısı ve olayların bir numaralı faili gibi sunmaya çalışan mesnetsiz düşünce sahiplerindeki gözle görülür artışı da ilginçlikle izlemekteyiz.

İhtilale giden yolda yaşanan vahim komplo ve tezgâhlardan dolayı haksız ve yersiz yere hedef haline getirilen, olayların zanlısı olarak gösterilmeye çalışılan, sonuçta da mahkûmiyetlere ve ölüm cezalarına maruz bırakılan Ülkücüleri, aradan geçen yılların ardından bir kez daha suçlamaya kalkışmak aşağılık bir tertipten ibarettir.

Bu aşağılık tertibi yapan, 12 Eylül’ün muhbirleri ve mamulleri, bugün utanmadan mağdur rolünü de oynamaktadırlar. Bizler her dönem ezilmeye, yıldırılmaya ve öldürülmeye çalışılan bir hareketin mensupları olarak, acılarımızın bizlerin rütbeleri olduğuna inanıyoruz. Bize karşı gerçekleştirilen bu aşağılık eylemler karşısında sessiz kalmamız, bu rütbelerin bizim için şeref olduğunun bir göstergesidir.

Bahsettiğim, 12 Eylül’ün muhbirleri, mamulleri ve sözde mağdurlarına verilebilecek en güzel cevabın, 12 Eylül ihtilalinin kurbanlarından olan Ülkücü Ağabeyimiz, Mustafa Pehlivanoğlu’nun eksik okunan mektubunda yer alan, şu kısım nede güzel açıklamaktadır: “Şunu hiçbir zaman unutmasınlar ki, Mustafa’lar ölür, Allah davası ölmez, milliyetçilik yaşar. Kellemi verdiğim bu yolun zaferi yakındır. Zafer her zaman Allah’a inananlarındır.”

Bizler Ülkücü Türk Gençliği olarak milletimizin önündeki bu zor ve sıkıntılı dönemde de Türkiye’nin ve Büyük Türk Milleti’nin huzuru, güvenliği, birliği ve bin yıllık kardeşliğini korumak için üzerine düşen görevi yapmaya azimli ve kararlıyız. Taşıdığımız bayrak; temsil ettiğimiz mukaddes Türk Milliyetçiliği davası uğrunda, komünist ve bölücü hainlerin kurşunlarıyla toprağa şehitler ordusuna katılmış olan Ruhi Kılıçkıran´dan Hasan Şimşek’e kadar şehit olan abi ve kardeşlerimin ruhaniyetlerinin de su anda bizimle beraber olduklarını biliyorum. Onlar da bizi dinliyorlar.

Bizler, bize yapılanı düz unutmadık, bugün hala hatırlıyoruz ve yaşadığımız sürece de unutmayacağız. Bugün bir kez daha, tarih boyunca bizleri ezmeye çalışan hainleri kınıyor ve lanetliyorum. Sapasağlam ayakta ve mücadele içinde olduğumuzu bir kez daha hatırlatıyor, başta 80 döneminde şehit olmuş akabinde ise bu kutlu yolda şehit olmuş tüm Ülkücü şehitlerimize Allah’tan(c.c.) rahmet diliyorum.

Levent Görür
MHP Selçuk İlçe Başkanı

YORUMLAR
 1. BOZKURT SOYLU dedi ki:

  Onlar; inandıkları dâvâ için şahâdet şerbetini içtiler…
  Onlar; Efendimiz’in “Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır” hadîsini benliklerinde hissedip zulme ve haksızlığa rıza göstermediler…
  Onlar; yiğitliklerinin bedelini canlarıyla ödeyip, kendi tarihlerini kanlarıyla yazan, bir kaç damla gözyaşına okyanusları sığdıran, “Yiğit bir kere ölür, korkak bin kere” diyerek ölümle dost olmuş gönül erleriydiler…
  Onlar; aynı yağmurda ıslandığımız, aynı sevgiden beslendiğimiz, aynı duygularla seslendiğimiz, aynı mâziye yaslandığımız dava adamıydılar…
  Onlar; Allah’tan başkasına minnet etmediler… Eylül’deki hüznü, çileyi, yalnızlığı ve ihaneti yaşadılar, fakat inançlarını ve ideallerini kat’iyyen inkâr etmediler…
  Onlar, başı dik, alnı ak, sevdâsı Hakk olan güzel insanlardı…Aziz şehitlerimiz Sizler rahat uyuyun. Kirletmeden leke sürmeden taşıdığınız kutsal dava bayrağımızı sizlerin ruhunuzdan aldığımız ilham ve gururla sonsuza kadar taşıyacağız. Aziz milletimize hizmet sevdamızdan asla vazgeçmeyeceğiz.
  Biliyoruz din düşmanları vatan hainleri insanlık düşmanları dün sizi engellemeye vazgeçirmeye çalıştıkları gibi bugün aynı şekilde bizi de engellemeye vazgeçirmeye çalışıyorlar ve çalışacaklar.
  Dün başaramadılar bugün başaramıyorlar yarında başaramayacaklar.Karanlık amaçlara hizmet eden hainler belki bir gün canımızı alabilirler ama asla yüreğimizdeki vatan millet sevdamızı alamazlar..
  NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

 2. ccc dedi ki:

  o gunlerde kapı arkalarında saklananlar şimdilerde memleket yonetir oldular.ilginçtir darbeyi yapanlarlada hesaplaşcaklarmış…..nerde be adamlar öldu ıkı tane kaldı onlarda hem sakat hemde bunak..külahıma anlatın siz onu darbenin cocukları…..