site okul selçuk izmir

DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İzmir °C
site okul selçuk izmir

Efes Selçuk’ta 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü Paneli

Efes Selçuk’ta 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü Paneli
04.10.2020
A+
A-

5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü sebebiyle Efes Selçuk’ta “Türkiye’de Öğretmenlik Mesleğinin Dönüşümü ve Eğitim Sorunsalı” konulu bir panel düzenleniyor. Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Kemal Kocabaş ve Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet Yıldız’ın konuşmacı olarak katılacağı panel 5 Ekim Pazartesi Günü saat 20.00’de Efes Selçuk Belediyesi Amfi Tiyatro’da düzenlenecek. Panelin moderatörlüğü aynı zamanda bir eğitimci olan Efes Selçuk Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Deniz Karabacak tarafından yapılacak.

Panelin konuşmacılarından Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği Başkanı ve DEÜ Fen Fakültesi Fizik Bölümü Katıhal Fiziği Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Kemal Kocabaş Cumhuriyet ve Köy Enstitüleri üzerine konuşacak. Köy Enstitüleri ile ilgili kitaplar yazan ve birçok akademik çalışması bulunan Kocabaş, konuşmasında Köy Enstitüleri eğitim modelinin önemine değinecek.

Eleştirel pedagoji, yaşam boyu öğrenme, yerel yönetimler ve eğitim konularında çalışmaları olan Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Yaşam Boyu Öğrenme ve Yetişkin Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet Yıldız ise panelde özellikle Türkiye’de öğretmenlik mesleğinin dönüşümü ve yerel yönetimlerin eğitim politikalarına değinecek.

Konuşmacılar aynı zamanda Türkiye’de eğitimin sorunları, öğretmenlik mesleğinin dönüşümü ve pandemi sürecinin eğitime etkileri üzerine de konuşacaklar.

Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel geçtiğimiz yıl yaptığı bir konuşmada 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü’nün öğretmenlik mesleği adına önemli bir farkındalık günü olduğunu belirterek; 5 Ekim’in Efes Selçuk’ta artık özel bir önemle kutlanacağını belirtmişti.

YORUMLAR
  1. Vatandaş Hakkı dedi ki:

    Bu tür etkinliklerin düzenlenmesi çok güzel yanlız eksik olan bazı durumlar var 31 Mart belediye seçimlerinde belediye meclis üyeliği için emekli öğretmenlerden meclis üyeliği için müracaat eden olmadı mı? Ya da olduda yeterli ve donanımlı değil diye listeye alınmadı mı? Selçuk belediyesi eğitim komisyonu kuruldu mu? Kurulduysa komisyon başkanı öğretmen mi? Acaba söylem ile eylem bir olmalıdır ki zaten yetersiz olan eğitime nasıl katkı sağlayacak, önemli değil işler olur gider