uludag eleman selçuk izmir
Ana Sayfa Manşet Haber, Siyaset, Üst Manşet 27 Kasım 2018

Zeybekçi’den ilk yorum: İzmir’i ‘alacak mısınız’ sorusuna ne dedi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olarak açıkladığı Denizli eski Belediye Başkanı ve Ekonomi eski Bakanı Nihat Zeybekçi’den ilk açıklama geldi. Zeybekçi, “İzmir’i alacağız demek doğru değil. İzmir’e kendimizi adayacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı 20 il belediye başkanı adayı arasında yer alan İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekçi’den ilk açıklama geldi. Denizli’de belediye başkanlığı ve ekonomi bakanlığı görevlerinde bulunan Zeybekçi yeni siyaset yolculuğu için tebrikleri kabul etti.

Zeybekçi ilk açıklamasında şunları söyledi:

“Kendimizi İzmir’e teslim ederek, İzmirlilerle çalışacağız. Parti teşkilatımıza, Cumhurbaşkanımıza güvenleri nedeniyle teşekkür ediyorum. Tabi ki bize böyle bir tebligat yapılmıştı. Parti terbiyemiz bize açıklamayı uygun görmezdi. Allah utandırmasın. İzmir’imizde çok güzel bir kampanya yapacağız. Bismillah başladık. Perşembe gününden itibaren hazırlık çalışmalarına başlayacağız. İzmir’e yönelik çok önemli, güzel projelerimiz var. Cumhurbaşkanımızın, TBMM Başbakanımızın hazırladıkları var. İl teşkilatları ve ilçe teşkilatlarıyla birlikte hazırlanacağız. İzmirlilerin gönlünü fetheden, razı eden, kentin geleceğini planlayarak çalışacağız. İzmir’i almak söylemi biraz yanlış olur. İzmir’e kendimizi adayacağız, vereceğiz, sevdireceğiz, kabul ettireceğiz. Hizmetkar belediyeciliği İzmir’e getireceğiz”
EGEDESONSÖZ

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk