uludag eleman selçuk izmir
Ana Sayfa Güncel, Manşet Haber, Üst Manşet 10 Aralık 2016

TMOK Üyelerinden Başkan Bakıcı’ya Fair Play Madalyası

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Fair Play Kervanı Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı’yı makamında ziyaret etti. Dünya Fair Play Kongresi (CIFP) Konsey Üyesi Erdoğan Arıpınar ile yine TMOK üyeleri Murat Özbay, Teoman Güray, Haldun Domaç, Sevim Güllü, Remzi Yılmaz ve Avni Erboy’un bulunduğu ziyarette Fair Play Kervanı kapsamındaki çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Dünya Fair Play Kongresi (CIFP) Konsey Üyesi Erdoğan Arıpınar; “Fair Play Kervanı, Türkiye’deki üniversitelerin spor fakültelerinde bugün öğrenim gören, yarın spor hocalığı ya da yöneticiliği yapacak olan gençlerimizi eğitmek için hazırlanmış bir toplumsal sorumluluk çalışmasıdır. Bugüne kadar 30 üniversite gençlerle bir araya geldik. Amacımız Fair Play ruhuna sahip sporcu gençler yetiştirmektir ”dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Bakıcı; “Spor her zaman bir toplumun ilerleyebilmesi için olmazsa olmaz değerlerdendir. Başarılı sporcular yetiştirmek elbette önemli ancak fair play anlayışıyla spor yapmak çok daha önemlidir. Bizler de ilçemizde sportif faaliyetlerin ilerleyebilmesi, gençlerin bu faaliyetler içerisinde yer alması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. ” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Başkan Bakıcı’ya TMOK üyeleri tarafından “2016 Fair Play Hizmet Madalyası” takıldı. Başkan Bakıcı da Erdoğan Arıpınar’a Artemis Heykelciği hediye etti.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

Peynir Onlardan Alınır

Peynir Onlardan Alınır

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk