THK Üniversitesi ‘Yüksek Lisans’ Programına Öğrenci Alacak

THK Üniversitesi ‘Yüksek Lisans’ Programına Öğrenci Alacak

thk_logo-horz

Türkiye’nin yeni üniversitelerinden biri olan, ‘havacılığı’ merkez alan Türk Hava Kurumu Üniversitesi kısa sürede, gençlerin bu alana ve bu alanla ilişkili diğer eğitim alanlarına gösterdikleri ilginin fazla olması sebebiyle, gelişti ilerledi. Merkezi Ankara’da olan, İzmir’in Selçuk ilçesinde Hava Ulaştırma Fakültesi de bulunan üniversitede eğitim almak, birçok genç için hayal haline gelmiş durumdadır.

Eğitim alanındaki başarılarını hızla yükselten THK Üniversitesi, yaptığı açıklama ile Üniversite bünyesindeki ‘Sosyal Bilimler Enstitüsü’ işletme yüksek lisans programına öğrenci alacağını duyurdu.

2014-2015 Eğitim-öğretim yılı Güz Yarıyılında yapılacak olan ‘Tezli ve Tezsiz İşletme Yüksek Lisans Programına’ 25 Ağustos/ 12 Eylül 2014 tarihleri arasında başvuruları alınacak. Öğrenci alımı, başvuru koşulları, on-lıne başvuru ve kesin kayıt tarihleri, kesin kayıt için istenilen belgeler gibi başlıklarda öğrenilmesi gerekenler yükseklisans ilanında belirtilmiştir. THK Üniversitesi bu konuya ilgi gösteren ve yüksek lisans yapmayı hedefleyenler için büyük fırsat olarak değerlendirilmektedir. İlandaki ayrıntılar başlıklar halinde şöyledir;

BAŞVURU KOŞULLARI

1- Lisans mezunu olmak,

2- Tezli programa başvurmak isteyen adayların son üç yıl içerisinde yapılmış olan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitim Sınavı (ALES)’na girmiş ve Eşit Ağırlık (E.A.)’tan en az 55 puan veya ALES taban puanına karşılık YÖK tarafından belirlenen GMAT (450) ya da GRE (610)(Q) sınavlarından eş değer puan almış olmak. (ALES belgesi son 3(üç) yıl içerisinde, GMAT veya GRE belgesi son 5(beş) yıl içerisinde alınmış olmalıdır.)

Tezsiz yüksek lisans programlarında ALES şartı aranmaz.

ON-LINE BAŞVURU VE KESİN KAYIT TARİHLERİ

25 Ağustos-12 Eylül 2014 Lisansüstü programa başvuru tarihleri

15 Eylül-19 Eylül 2014 Kesin kayıtların yapılması ve öğrenim ücretlerinin ödenmesi

22-23 Eylül 2014 Ders kayıtları ve danışman onay tarihleri

24 Eylül 2014 Güz yarıyılı derslerin başlaması

KESİN KAYIT İÇİN İSTENİLEN BELGELER

1- Lisans diplomasının veya geçici mezuniyet belgesinin aslı ve fotokopisi,

2- ALES sınav sonuç belgesi, GRE veya GMAT sınavı sonuç belgesinin aslı ve fotokopisi (tezli programlar için) https://sonuc.osym.gov.tr,

3- Resmi lisans not döküm belgesi (transkript) aslı ve fotokopisi,

4- Nüfus cüzdanı fotokopisi

5- Erkek öğrenci adaylar için, ilgili askerlik şubesinden son 6 (altı) ay içinde alınmış ‘Askerlik Durum Belgesi’ aslı ve fotokopisi (Kesin kayıt tarihinden önce bakaya durumunda olan erkek öğrenci adayların, ilgili askerlik şubelerine sevk-tehir teklifi yapılmaz.)

6- Bir kurumda çalışılıyor ise kurum kimlik fotokopisi,

7- 2 adet vesikalık fotoğraf (6×4 cm ebadında),

İletişim Bilgileri: 0 232 892 21 71- 0 232 892 16 79

e-mail: ihuf@thk.edu.tr

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Tema Tasarım | OzTurk