uludag eleman selçuk izmir
Ana Sayfa Güncel, Manşet Haber, Üst Manşet 6 Kasım 2018

Selçuk’ta ilk defa proje yazma eğitimi düzenlendi

Selçuk Ticaret Odası’nın İzmir Kalkınma Ajansı ile işbirliği yaparak Selçuk’ta ilk defa düzenlediği Uygulamalı Proje Hazırlama Eğitimi 15 kişinin katılımıyla hafta sonu gerçekleştirildi.

İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) teknik destek masası uzmanı Özlem Değerli tarafından verilen ve iki gün süren eğitimlere kamu kurumlarından, özel sektörden ve STK’lardan projeye ilgi duyan kişiler katıldı.

Eğitime katılanları ziyaret eden STO Başkanı Koray Yolcu proje yazmanın önemine değindi. Kentimizin ihtiyaçlarının bu tür programlardan hibe alarak karşılanabileceğini belirten Başkan Yolcu, “Kalkınma Ajansı, Avrupa Birliği, TÜBİTAK gibi bir çok kurum ve kuruluş mali destek programlarıyla başarılı projeleri fonluyor. Umarım ileriki programlara Selçuk’tan daha çok proje dosyası gönderir ve Selçuk olarak bu fonlardan daha fazla yararlanabiliriz. Eğitime katılanlara bu vizyona sahip oldukları için teşekkür ederim” dedi.

Eğitimde, temel proje kavramları, proje döngüsü, paydaş analizi, mantıksal çerçeve matrisi, faaliyet planlama, bütçe hazırlama gibi konular uygulamalı olarak anlatıldı. Katılımcıların gruplara ayrılarak taslak proje yazdıkları eğitimin sonunda hazırlanan projeler gruplar tarafından sunuldu. Kadınların tarımsal üretime katılımının artırılması, dutlu yolun yaya ve bisiklet yolu olarak rehabilite edilip Pamucak sahiline kadar uzatılması ve Anton Kallinger caddesinin sanat sokağına dönüştürülmesi gibi örnek projeler hazırlayan gruplar eğitim sonunda katılım belgesi almaya hak kazandılar.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk