uludag eleman selçuk izmir

Selçuk’ta fener alayı yürüyüşü düzenlendi

selcuk-fener-alayi (16)

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Selçuk Şubesi öncülüğünde 30 Ağustos Zafer Bayramının 93. yılı dolayısıyla Fener Alayı düzenlendi. ADD tarafından organize edilen ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının destek verdiği Fener Alayı yürüyüşü, İstasyon Meydanından başladı.

30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle Atatürkçü Düşünce Derneği Selçuk Şubesi tarafından düzenlenen ‘Fener Alayı ve Teröre Lanet’ yürüyüşü binlerce Selçuklunun katılımı ile gerçekleşti. Yüzlerce meşalenin yakıldığı yürüyüşe “Şehitler ölmez vatan bölünmez,”Mustafa Kemal’in askerleriyiz” ve Kahrolsun PKK” sloganları atıldı.

SELÇUK HALKI BAYRAĞA, VATANA VE ŞEHİTLERİNE SAHİP ÇIKTI

İstasyon Meydanından başlayan fener alayı yürüyüşü Hükümet Konağı Atatürk heykeli önüne kadar devam etti. Atatürk anıtı önünde ki törende 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

Grup adına açıklama yapan Selçuk ADD Başkanı Tuncay Kireç yaptığı konuşmada; “30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 93. yılındayız. Büyük bir coşku ve sevinçle kutlamamız gereken bu günler derin bir acı ve kederle geçiyor. Her gün gelen yeni şehit haberleriyle sarsılıyoruz. Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz günlerdeyiz. Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Milleti tarihinin en kritik günlerini yaşamaktadır. Ulus birliğimiz, savaş çığlıkları ile parçalanma noktasına gelmiştir. AB ve ABD merkezli, AKP eliyle yürütülen ve ‘açılım, çözüm, barış’ gibi isimlerle adlandırılan ‘bölünme süreci’ bugün vatan evlatlarının şehit düşmesinin tek nedenidir. Askerlerimizin, polislerimizin ve yurttaşlarımızın canlarına kasteden terör örgütünü, teröre destek olanları ve arkalarındaki küresel güçleri şiddetle kınıyor; şehitlerimize Allah’tan rahmet; milletimize baş sağlığı diliyoruz” dedi.

Yürüyüş, ADD Selçuk Şube Başkanı Tuncay Kireç’in konuşmasının ardından hep bir ağızdan söylenen marşlarla son buldu.

Yorumlar (1 Yorum)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk