site rehber selçuk izmir
Ana Sayfa Manşet Haber, Siyaset, Üst Manşet 24 Mart 2019

Selçuk Turizm de Türkiye’nin yıldızı olacak

İYİ Parti Selçuk Belediye Başkan Adayı Levent Görür seçildiği takdirde Selçuk’u, Efes’i, Meryemanası, Şirincesi ve Pamucak sahili ile birlikte Türkiye turizminin yıldızı yapacağım dedi.

Turizm ile ilgili görüşlerini gazetemize açıklayan Görür şunları söyledi;

Efes Esnafımızın kazancının artırılması çok önemli. Çünkü Selçuk’un en önemli istihdam alanı Efes dükkanları. Buraların zarara uğraması demek çok insanın işsiz kalması demek olduğu gibi, dolaylı olarak zarar görebilecek birçok sektör ve esnaf da mevcut. Bu anlamda Efes’te ki işyerlerinin kazancının arttırılması için gerekli tüm tedbirleri alıp gereken görüşmelerin hepsini yapacağız.

PAMUCAK CAZİBE MERKEZİ OLACAK

Pamucak Sahili’ni yeniden düzenleyeceğiz. Böyle güzel bir sahilden halkımız hem eğlence hem de kazanç olarak yararlanmalı. Bu anlamda plajımızı tamamen temizleyeceğiz. Burada oluşturacağımız tesislerle kazanç ve istihdam artırılacak. Sadece ilçemizden değil, çevre ilçelerden de vatandaşların gelip vakit geçireceği ve para harcayacağı bir atmosfer oluşturacağız. İsteyenler de yaz aylarında çadırlarını kurup tatil yapabilecekler. Bunun için de gerekli tüm düzenlemeler yeniden yapılacak.

Pamucak Mevkii’ndeki otellerde konaklayan turistlerin ilçemize gelmesi sağlanacak. Bunun için otellerle çalışmalar yapacağız ve Selçuk’u turistler için cazip hale getireceğiz. Öncelikle eğlence ve yemek alanlarında belli standartlara yükseleceğiz. Gerekiyorsa işletmecilerimiz yeni tesisler yapacaklar. Sonrasında da bu turistleri ilçemize getireceğiz. Bunun için gereken her şey yapılacak.

Selçuk’un önünü açarsa bir tek bu kardeşiniz açar. Bir tane cesur yüreği sizler bu belediyenin başına getirirseniz söz veriyorum turizmde ilçemiz eski güzel günlerine yeniden dönecek” dedi.

Yorumlar (1 Yorum)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk