site rehber selçuk izmir
Ana Sayfa Manşet Haber, Spor 30 Temmuz 2015

Futbol Turnuvası muhteşem gösteri ile başladı

Türkiye Masterlar ve Veteranlar Ligi Federasyonunda 31. sırada yerini alan Selçuk ilçesi, muhteşem bir gösteriye tanıklık etti. Selçuk Belediyesinin desteği ile Selçuk Belediyesi Tören alanında başlayan 1. Masterlar Halk Futbol Turnuvasının açılış maçı oldukça renkli geçti.

Dostluğu sporla buluşturdular
Selçuk Belediyesinin desteği ile “Takımını Kur, Eğlenceye Katıl” sloganıyla futbol severleri dostluk maçında buluşturan Selçuk Çamlık Spor Kulübü ve Belevi Gençler Birliği Spor Kulübünün ortaklaşa düzenlediği turnuva grup maçları ile başladı. 35 yaş üstü sporcuların katıldığı “1. Masterlar Halk Futbol Turnuvası”nın gösteri maçı büyük heyecan ile izlendi. Ege Bölgesi Masterler Federasyonu Başkanı Recep Çolak ve ekibinin de katıldığı turnuvanın birinci ve ikinci grup maçları bugün akşam başlayacak. Selçuk Belediyesi Tören alanında her akşam iki maçın yapılacağı turnuvada 8 takım mücadele edecek. Turnuva 07 Ağustos 2015 Cuma akşamı oynanacak final maçıyla sona erecek.

Başkan Santrada
35 yaş ve üzeri sporcuların katıldığı 1. Masterlar Halk Futbol Turnuvasının açılış maşını izlemeye gelen Selçuk Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı, maçın ilk başlama vuruşunu da Ege Bölgesi Masterler Federasyonu Başkanı Recep Çolak ile birlikte yaptı. Karşılaşmayı izlerken büyük keyif aldığını dile getiren ve Selçuk’ta böyle bir etkinliğin yapılmasına öncülük eden Çamlık Spor Kulübü ve Belevi Gençler Birliği Spor Kulüplerine teşekkür etti. Başkan Bakıcı, dostluk ilişkilerinin ne kadar önemli olduğunu turnuvanın açılış maçını izlerken bir kez daha her kesin gördüğünü kaydetti.

Amatör kulüplere tam destek
Selçuk’taki tüm spor kulüplerine destek veren ve özellikle gençlerin sporu sevmesini sağlamak için önemli adımlar atan Selçuk Belediyesi, ayrıca ticari işletmede olan kulüplere de talepleri doğrultusunda gerekli desteği sağlıyor. İlçedeki tüm spor kulüplerine eşit mesafe gösterdiklerini kaydeden Selçuk Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı, önemli olan gençlerin sporu daha çok sevmelerini sağlamak ve zararlı alışkanlıklardan uzaklaştırmak olduğu vurgusunu yaptı. Sporcuların en büyük ihtiyaçlarından biri olan halı saha projesi için geçtiğimiz günlerde Spor Toto Genel Müdürlüğü Teşkilat Başkanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile protokol imzaladıklarını hatırlatan Başkan Bakıcı, “Sporu sevmek ne kadar önemliyse, sportif amaçlı çalışmaların yapılacağı yer de o kadar önemlidir. Çocuklarımızın sağlıklı ortamda spor yapmaları için elimizden gelen tüm gayreti ve olanakları sunmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

1selcuk-masterler (5)

Picture 1 of 8

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk