site rehber selçuk izmir
Ana Sayfa Güncel, Manşet Haber 14 Ağustos 2014

Selçuk Çarşısı Karanlığa Gömüldü

20140813_212622

Gün boyu devam eden elektrik kesintileri üzerine birde çarşının sokak lambalarına artık elektrik verilmeyeceği duyurulunca vatandaş ve esnaf isyan etti.

Kesintiler esnaf ve vatandaşı çileden çıkardı
13 Ağustos 2014 tarihinde Selçuk ilçe merkezinde bir gün içinde sadece çarşı merkezinde 10’dan fazla elektrik kesintisi yaşandı. Bilgisayar sistemleri, klimalar ve diğer elektronik cihazların büyük zarar gördüğü kesintiler vatandaşı çileden çıkardı. “Güneydoğu illerinde yaşayanlara imreniyoruz, oralarda hem kesinti daha az hem de para ödeyen yok” diyen vatandaşlar para alırken şahin kesilen elektrik kurumunun hizmet vermeye gelince ortalıkta olmadığını söylediler.

Çarşı merkezi karanlığa gömüldü
Gün boyu yaşanan kesintilerin üzerine çarşı içindeki aydınlatmalarında çalışmadığını gören esnaflar ilk önce arıza olduğunu düşünerek Gediz Elektrik Selçuk İşletme Şefliğini aradılar. Bundan sonra çarşı aydınlatması için elektrik verilmeyeceği cevabı ile karşılaştıklarını iddia eden esnaflar kendilerinin belediyeye yönlendirildiğini söylediler. Bazı bölümlerinin oldukça karanlık olduğu gözlenen sokaklarda turist ve vatandaşların korku ve şaşkınlıkla yürümeye çalıştıkları bildirildi. Selçuk Belediyesi ve Gediz Elektrik Selçuk İşletme Şefliği’nden bir açıklama beklediklerini söyleyen esnaflar ve vatandaşlar, Selçuk ilçesinde bir süredir verilen hizmetlerde aksaklık yaşandığını söyleyerek üst üste yaşanan aksaklıklardan rahatsızlıklarını dile getirdiler.

Esnaf Temsilcisinden açıklama
Selçuk Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkan Vekili Özgür Aydoğan gün boyu devam eden kesintilerden haberdar olduklarını, akşam saatlerinde çarşı aydınlatmasının kapanmasının ise sürpriz olduğunu söyledi ve şunları ekledi: “Çarşı merkezindeki esnaf arkadaşlarımız ile görüştüm karanlığa gömülen çarşının fotoğraflarını benimle de paylaştılar. Umuyorum ki bir yanlış anlama vardır ve bu aksaklık kısa sürede çözülür. Gerek sıkça yaşanan kesintiler gerekse çarşı aydınlatmasının kapanması konuları ile ilgili mesainin başlaması ile beraber resmi girişimlerimizi başlatacağız. Kesinti için Selçuk Belediyesine haber verilmedi ise bu bir eksikliktir. Haber verildi de Selçuk Belediyesi önlem almadı ise buda eksikliktir. Haber vermeden aniden çarşı merkezinde böyle bir kesinti yapılması turistlik bir ilçe için önemli bir aksaklıktır. Bu aksaklığın kısa süre içerisinde son bulması için SESO olarak ne gerekirse bizde onu yapacağız” dedi.

20140813_212613

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk