site rehber selçuk izmir
Ana Sayfa Güncel, Manşet Haber, Üst Manşet 23 Kasım 2015

Selçuk Belediyesi’nin Kardeş Şehir Teklifine Arnavutluk’tan cevap geldi

Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı, Arnavutluk Ulusal Meclis Başkan Yardımcısı Shpetim Idrisi ve Konispol Belediye Başkanı Shuaip Bequri’yi makamında ağırladı.

Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı’yı makamında ziyaret eden Arnavutluk Ulusal Meclis Başkan Yardımcısı aynı zamanda Adalet, Entegrasyon ve Birlik Partisi (PDIU) Genel Başkanı ve Türk-Arnavut Parlamenterler Dostluk Birliği Başkanı olan Shpetim Idrizi ve Konispol Belediye Başkanı Shuaip Bequri, yaptıkları bu ziyarette Selçuk ile Konispol şehirlerinin kardeş şehir olması yönündeki isteklerini ilettiler.

Seferihisar Belediyesi ve Arnavutluk Koniskol Belediyesi arasındaimzalanan kardeş şehir protokolünü, Selçuk Belediyesi ile de imzalamak istediklerini belirtenKonispol Belediye Başkanı Shuaip Bequri, bu kapsamda iki şehir arasındaki ilişkileri arttırmak istediklerini kaydetti. Seferihisar’dan küçük bir grup Atalarının izinden Arnavutluk’a giderek akrabalarını bulması, büyüklerinin yaşadıkları yerleri keşfetmesi ve akrabalarını Türkiye’ye getirmesi ile başlayan bu dostluğun imzayla resmileştiğini dile getiren Shuaip Bequri, Selçuk Belediyesi ile de aynı dostluğu kurmak istediklerini söyledi.

Yapılan bu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Bakıcı, kurulmak istenen bu dostluğa sıcak baktıklarını ve bununla ilgili çalışmalara başlayacaklarını ifade etti.

Yapılan bu ziyaretin ardından misafirleri ile kahvaltı yapan Başkan Bakıcı, konuk Arnavutluk Ulusal Meclis Başkan Yardımcısı Shpetim Idrizi ve Konispol Belediye Başkanı Shuaip Bequri’ye Selçuk’un simgesi olan Artemis heykelciği hediye etti.

arnavutluk-kardes_sehir (1)

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk