site rehber selçuk izmir
Ana Sayfa Kültür Sanat, Manşet Haber, Üst Manşet 9 Şubat 2016

Selçuk Belediye Tiyatrosu’ndan anlamlı etkinlik

Kitap Okuyana Çay Bizden
Selçuk Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı olarak faaliyet gösteren Selçuk Belediye Tiyatrosu anlamlı bir etkinliğe imza atıyor. Kurulduğu günden bu yana sahneye koydukları oyunlarla Selçuk’ta sanat hayatını renklendirmenin yanı sıra, çocuk ve gençlere tiyatro sevgisi aşılayan Selçuk Belediyesi Tiyatro Topluluğu her Perşembe 17.00 – 18.00 saatleri arasında Selçuk Belediyesi Tiyatro Salonu’nda “Kitap Okuyana, Çay Bizden” sloganıyla okuma saatleri düzenleyecek. Kitap okuma etkinliğine isteyen herkes katılabilecek. Geçtiğimiz yaz Selçuk’ta çeşitli kafelerde ve istasyon meydanında düzenlenen etkinlik kış ayları dolayısıyla Selçuk Belediye Tiyatro Salonu’nda devam edecek.

Tiyatro ve kitap buluşmaları devam ediyor

Erol Namdar yönetimindeki Selçuk Belediye Tiyatrosu kurulduğu günden bu yana Selçuklu onlarca genci tiyatro ile buluşturdu. Selçuklular’ın beğenisi toplayan ekip şimdi de önemli bir etkinliğe daha imza atıyor. Selçuk Belediyesi Tiyatro Topluluğu üyesi olsun olmasın herkes Perşembe günü 17.00 -18.00 saatleri arasında Selçuk Belediyesi Tiyatro Salonu’nda düzenlenecek olan “Kitap Okuyana, Çay Bizden” etkinliğine katılabilecek.

Çocuklar ve gençler başta olmak üzere her yaştan bireye okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla düzenlenen kitap okuma etkinliğine kitabını alıp gelen herkes katılabileceğini dile getiren Selçuk Belediye Başkan Yardımcısı Ali Karakurt; “Selçuk Belediyesi Tiyatro Topluluğu Erol Namdar yönetiminde kurulduğu günden bu yana çocukları, gençleri ve yetişkinleri tiyatro ile buluşturmaya devam ediyor. Tiyatromuz bunun yanı sıra geçen yaz aylarında başlattığı kitap okuma etkinliğini şimdi Selçuk Belediyesi Tiyatro Salonu’nda devam ettirecek. Okuma alışkanlığını geniş kitlelere yayılması açısından “Kitap Okuyana, Çay Bizden” etkinliğini düzenleyen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Selçuk Belediye Tiyatrosu kurulduğu günden bu yana özellikle çocuklar ve gençler olmak üzere her yaştan bireye kapılarını açtı. 35 genç, 37 yetişkin olmak üzere toplam 72 oyuncusu bulunan Selçuk Belediye Tiyatrosu her cumartesi Selçuk Belediyesi Tiyatro Salonu’nda çocuk oyunu sahneliyor. Ayrıca yetişkinler Aralık ve Ocak aylarında üç kere “Otogargara”, bir kere de “Kadınlık Bizde Kalsın” adlı oyunları sahnelediler.

kitapokuma_selcuk

kitapokuma_selcuk1

Yorumlar (1 Yorum)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk