site rehber selçuk izmir
Ana Sayfa Siyaset 11 Nisan 2013

Oktay Vural: Bizimde Dokunulmazlığımızı Kaldırın

oktayvuralMHP Grup Başkanvekili Vural, ”Bütün MHP milletvekilleri olarak dokunulmazlığımızı kaldırmanızı talep ediyoruz” dedi.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, partisinin Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkında fezleke düzenlenmesine neden olan ifadelerin arkasında olduklarını belirterek, ”Bütün MHP milletvekilleri olarak dokunulmazlığımızı kaldırmanızı talep ediyoruz” dedi.

Vural, MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır ve MHP’li milletvekilleriyle TBMM’de basın toplantısı düzenledi.

MHP’nin, 44 yıl boyunca siyasi mücadelesinde dik durduğunu, millet için bildiği doğrudan sapmadığını ifade eden Vural, ”12 Eylülcülerin yaptığı gibi bugün de AKP, PKK işbirliğiyle millete karşı bir darbe yapmaktadır. PKK’nın taleplerine boyun eğerek yıkım sürecini başlatan, millete darbe planlayan AKP’ye, AKP’nin kılavuzlarına karşı tek dik duruş sergileyen, bu şer ittifakına boyun eğmeyen MHP’dir, Genel Başkan Devlet Bahçeli’dir” dedi.

Milliyetçilik duygusuna sahip vatandaşların terörist ilan edildiğini, MHP ve Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin hedefe konulduğunu savunan Vural, bu süreç sonunda Başbakan’ın talimatıyla savcıların harekete geçirilerek, Bahçeli hakkında fezleke düzenletildiğini öne sürdü.

Vural, sözlerini şöyle sürdürdü:
”Bu ihanet sürecine karşı çıkan Genel Başkanımız ile birlikte 51 milletvekiliyle hepimizin dokunulmazlığını kaldırmanızı talep ediyoruz. Mertçe davranın. Sayın Genel Başkanımızın MHP üzerinde uygulanan tezgahla ilgili 8 Mayıs 2011’de kullandığı ifadelerinin hepsinin arkasındayız. Hodri meydan.”

esenerban

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk