site rehber selçuk izmir
Ana Sayfa Kültür Sanat, Manşet Haber 18 Ağustos 2015

Kırkyamam Yarışması Düzenleniyor

kirkyama3

Selçuk Belediyesi ile Selçuk Efes Kent Belleği “Pazar” temalı kırkyama yarışması düzenliyor. Yarışmaya katılmak isteyenler eserlerini 01 Eylül 2015 Salı günü saat 17.00’ye kadar Selçuk Efes Kent Belleği ’ne teslim edebilecek. Katılımcıların tüm çalışmaları Selçuk Efes Kent Belleği’nde sergilenecek.

Katılan eserler sergilenecek

Birçok sergi ve kültürel etkinliğe ev sahipliği yapan Selçuk Efes Kent Belleği’nde özellikle kadınların büyük ilgisini çeken kırkyama sanatıyla ilgili bir yarışma düzenliyor. Teması “Pazar” olan yarışmada kadınlar pazara ait izlenimlerini soyut ya da somut olarak çalışmalarına yansıtacak. Katılımcılar kırkyama çalışmalarını duvar süsü, minder gibi parçalar halinde sunabilecek. Eserlerin ebatları 40×40 cm. olacak. Çalışmaların tamamı kumaş olmak üzere; yardımcı olarak yün, düğme, ip vb. malzemelerin kullanılabileceği belirtilen yarışmada teknik olarak dikiş veya yapıştırma da uygulanabileceği açıklandı. Yarışmaya katılacak eserlerin 1 Eylül 2015 Salı günü saat 17.00’ye kadar Selçuk Efes Kent Belleğine teslim edileceği kaydedildi.

Daha önce çeşitli kırk yama sergilerinin düzenlendiği Selçuk Efes Kent Belleği’nde düzenlenecek olan kırkyama yarışmasına katılan tüm eserler Selçuk – Efes Kent Belleği’nde sergilenecek.

Krkyama_Yarmas_ve_Sergisi_EYLUL_2015_son

Yorumlar (1 Yorum)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk