uludag eleman selçuk izmir
Ana Sayfa Manşet Haber, Siyaset, Üst Manşet 16 Ocak 2019

İzmir’in gözü kulağı Başkent’te: Aday açıklanacak mı?

Bugüne kadar 5 ayrı PM’de 630 belediye başkan adayını belirleyen CHP’de, PM yerel seçim gündemiyle bugün yeniden toplanacak. İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayının açıklanmasının beklendiği toplantı öncesi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ile bir araya gelecek.

CHP Parti Meclisi (PM) bguün yerel seçim gündemiyle toplanacak.

CHP’de yerel seçimlere dönük aday belirleme çalışmaları kapsamında bugüne kadar 5 PM toplantısı yapıldı. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında gerçekleştirilen PM’lerde bugüne kadar toplamda 437’si ilçe, 150’si de belde, 43’ü il olmak üzere 630 belediye başkan adayı belirlendi.

Bugün saat 14.00’te toplanacağı belirtilen PM’de çok sayıda belediye başkanının yanı sıra İzmir Büyükşehir Belediye başkan adayının da açıklanması bekleniyor.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Genel Başkan Kemal Kılıçadaroğlu’nun daveti üzerine Ankara’da bulunuyor. İki isim arasında saat 10:00 sularında bir görüşme yapılacak. Görüşmede İl Başkanı Deniz Yücel de hazır bulunacak. Görüşmenin ardından önce MYK, ardından PM toplantıları gerçekleşecek.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, genel merkezin süreç içerisinde yeni açıklanacak aday noktasında Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu’nun fikir, düşünce ve önerilerine başvuracaklarını ifade etmişti.
EGEDESONSÖZ

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk