site rehber selçuk izmir
Ana Sayfa Güncel, Manşet Haber, Üst Manşet 4 Kasım 2019

Dünya bizim tek evimiz, Bahçeşehir Evine Sahip Çıkıyor

Bahçeşehir Koleji Genel Merkezi tarafından 2 Kasım 2019’da çevre kirliliğine dikkat çekmek amacıyla Türkiye’nin tüm kıyı kesimlerinde bulunan şubeleriyle eş zamanlı olarak “Tek Evimiz Dünya” sloganıyla düzenlediği etkinlikte 14 bin 500 kişi, 36 ton çöp topladı. Torbalı Bahçeşehir Koleji de etkinliğe katıldı.

“ Tek Evimiz Dünya” sloganıyla Selçuk Pamucak Sahilinde toplanan 50 öğrenci ve öğretmen, ellerine eldiven giyerek çöp poşetlerine sahilde buldukları atıkları doldurdu. İzmarit, pet şişe kapağı, ambalaj atıkları, plastik şişe, cam şişe gibi atıkların toplandığı etkinlikte, öğrenciler çevreyi kirletmeme konusunda bilinçlendi. Kıyı temizleme etkinliğine katılan öğrenciler sahili temizlediği için çok mutlu olduğunu dile getirdi. Etkinliğe torbalı Bahçeşehir koleji Kurucusu Yıldırım BAYTEKİN’ de katıldı. Etkinlik sonunda konuşma yapan Baytekin “Bugün Türkiye’nin dört bir yanındaki arkadaşlarımızla birlikte yaşadığımız şehrin kıyılarında atıkları topluyoruz. Amacımız insanların yarattığı bu kirliliğin son bulması için farkındalık yaratmak. Topladığımız her atık, bizim geleceğimiz için bir tehdittir. Temiz bir dünya çocukların en büyük hakkı. Bizden sonraki nesillere temiz bir dünya bırakmak için bugün kollarımızı sıvadık. Siz de bize kulak verin ve bu bilinçlenme hareketinin farkında olun, çevrenize yayın! Dünya bizim gerçek evimiz, ona sahip çıkalım.” Diyerek duygularını ifade etti.

BUEK Başkanı Enver YÜCEL, tüm Türkiye’de Bahçeşehir koleji ailesine üye 60 ayrı kampüsten 14 bin 500 kişinin etkinliğe katıldığını, 36 ton çöp toplandığını açıkladı. Yücel, doğaya sahip çıkmak adına gerçekleştirilen bu güzel ve önemli etkinliği geleneksel hale getirmeyi planladıklarını dile getirdi.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk