uludag eleman selçuk izmir
Ana Sayfa İbrahim Soğutmaz 22 Mart 2014

Doğru

Geçen genel seçimler kişilerin siyasi görüşlerinin yahut fikirlerin yarışı değil, adeta siyasilerin gerçek anlamda özel hayatlarıyla, mahremleri ile ilgili olan kaset yarışları haline gelmişti.

         O dönemde iktidar yahu bu ahlaksızlıktır (!) bunun mahremi özeli olur mu? gibi cümleler ile veriyorlardı coşkuyu insanların kul hakkı vardır yoktur, aileler dağılır insanların günahına girer miyiz, girmez miyiz endişesi taşımadan; seçim meydanlarına indirdiler kişilerin en olmadık hallerini.

         Bu yerel seçimler öncesi de dinliyoruz, görüyoruz peş peşe olan kasetleri. Maşallah neler konuşulmamış. Burada bunları açmanın lüzumu yok.  Zira ben diğerleri gibi başkalarının belki yaptıkları belki yapmadıkları şahsi hataları üzerinden değil, fikirler üzerinden siyaset yaparım. Birisi uzunmuş, biri kısaymış, bir şişman biri zayıfmış, şöyle yapmış böyle yapmış ben bunlarla ilgilenmem. Kasetlerin gerçekliği var mıdır bakmak lazım derim.

         Benim ilgilendiğim tek bir kıstas vardır o da fikirdir. İnsanların fikirleri üzerinden siyaset yapılmalıdır. Örneğin bugünlerde umarım doğru değildir, eğer doğru ise çok acı bir gerçek; eski bir bakan Kur’an-ı Kerim’ in Ayetleri ile ilgili tasavvur dahi edemeyeceğimiz bir üslupla telefonda bir arkadaşı ile sohbet ediyor. İşte ben fikre bakarım; Yüce Kitabımızın en önemli Suresi olan BAKARA Suresi’ ne karşı mütedeyyin kişileri adeta yaralayacak derecede beyanlarda bulunuyor.

         Önemle belirtmek isterim ki, Bakara Suresi Kur’ an-ı Kerim’in en önemli surelerinden biridir ve 255. Ayeti ise Ayetel Kür’sidir. Bu kadar Mukaddes bir Sure, Sayın Eski Bakan için ne hallere gelmiş, ses kaydını duyunca inanmak istemedim ve kendisi adına üzüldüm. Umarım bu ses kaydı gerçek değildir.

         Gelelim bu seçimlerde ki siyasi partilerin reklamlarına. Sayın iktidar sürekli tek partili dönemlere çatıyor. Ben yaşım itibari ile tek partili dönemi görmemiştim ta ki bu seçimlere kadar. Kardeşlerim, kıymetli büyüklerim yahu AKP reklamlarından evde ağız tadı ile televizyon izleyemez hale geldik. Bu nasıl büyük bir ekonomidir ki, ülke çapında yayın yapan hemen hemen tüm kanallarda bu parti reklam verebiliyor.

         Hele AKP’ nin son reklamı içinde bulunduğu durumu özetliyor. Reklamda milliyetçi duygular seçim dönemi olduğu için pompalanmış. Ama seçimden sonra ayaklar altına alınmamışmıydık biz. Milliyetçiliği ayaklar altına aldım diyen ben değildim herhalde, kimin ayaklar altına alındığımızı siz iyi biliyorsunuz.

         Uzun lafın kısası, ne isen o olacaksın. Şura Suresinde dediği gibi “Emrolunduğun gibi dostoğru ol.” düsturuna şu günlerde ne de çok ihtiyacımız var.

         Yerel seçimlere dönersek; göründüğü gibi olandan yana oy kullanın. MHP ilçede bu seçim döneminde türlü cefalar çekti, sıkıntılara maruz bırakıldı ama mevziden bir adım geriye atmadı. Emrolunduğu gibi dostoğru bir yönetim sergileyebilmek için yola çıktı.       

         Ne güzel bir Emir bu; “Emrolunduğun gibi dostoğru ol.” Kalın sağlıcakla…

Yorumlar (1 Yorum)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

Vaatler Vaatler

Vaatler Vaatler

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk