uludag eleman selçuk izmir
Ana Sayfa Manşet Yan, Spor, Üst Manşet 17 Temmuz 2017

Dağa Otobüs Kaldıracaklar

Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Türkiye dağcılarının en çok ziyaret ettiği bölge olan Aladağlar’da şenlik düzenliyor.

Bu yıl 4. gerçekleşen “Geleneksel Aladağlar Şenliği” için Niğde’nin Çamardı İlçesindeki Çukurbağ Köyü üzerinden hareketle Emli Vadisinde konuşlanacak olan dağcılar muhtelif zirvelere tırmanış denemeleri yapacaklar. 22-23 Temmuz 2017 tarihlerinde gerçekleşecek şenliğe Zirve Dağcılık Kulübünün tüm şubelerinden katılım gerçekleşecek.

Türk ve yabancı dağcıların genelde bireysel olarak kısıtlı imkanlarla ulaşım sağladıkları dağa yoğun katılım nedeni ile otobüs kaldıracak olan Zirve Dağcılık Kulübünün şubelerinde son hazırlıklar tamamlanıyor.

Zirve Dağcılık Selçuk Şube Başkanı Özgür Aydoğan Geleneksel Aladağlar Şenliği için Ege bölgesinden muhtelif araçların dağa kadar sporcuları taşıyacağını söyledi ve şunları ekledi.:

“Zirve Dağcılık olarak dağcılığı sevdirmek ve yurttaşların bu sporu daha iyi olanaklarla yapmalarını sağlamak öncelikli hedefimiz. Bu kapsamda gerek ulaşım gerekse teknik malzeme konusunda sporcularımıza maddi ve manevi destek sağlıyoruz. Ülkemizin çeşitli yerlerinden gelen diğer dağcılar gibi biz Egeli dağcılarında Aladağlar bölgesine ulaşımımız oldukça meşakkatli oluyor. Araçtan araca kamp eşyaları ile aktarma yapmak ve ulaşıma ciddi bütçeler ayırmak yerine Selçuk, Söke, Kuşadası ve Turgutlu Şubeleri olarak ortak otobüs kaldırıyoruz. Adını “Aladağlar Otobüsü” koyduğumuz araç ile sporcularımızı kamp eşyalarıyla birlikte mümkün olan en iyi lokasyona ulaştırmayı hedefliyoruz.”

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk