uludag eleman selçuk izmir
Ana Sayfa Manşet Haber, Siyaset, Üst Manşet 16 Ocak 2019

CHP’de 70 kent açıklandı: İzmir’den 4 ilçe var!

CHP’nin İzmir’deki 4 ilçede adayları belli oldu. Parti; Aliağa’da Özcan Durmaz’ı, Kemalpaşa’da Rıdvan Karakayalı’yı, Kınık’ta Ahmet Özkan’ı, Ödemiş’te Cumhur Şener’i aday olarak belirledi.

Cumhuriyet Halk Parti (CHP) Genel Merkez’inde hareketli saatler yaşanıyor. Parti geçmiş süreçte Türkiye genelindeki bazı belediye başkan adaylarını 5 parça halinde açıklamıştı. Gelinen süreçte partinin ülkedeki en güçlü olduğu il konumunda bulunan İzmir MYK ve PM toplantılarına masaya yatırılma kararı alındı.

Büyükşehir noktasında düğüm hala çözülmezken 2014 yerel seçimlerinde kaybedilen 8 belediye başkanlığı arasında bulunan ilçelerde alınan kararın kamuoyuna duyurulacağı aktarıldı. Bir yandan İYİ Parti ile ittifak görüşmeleri de sürerken CHP’nin İzmir’de 4 ilçeyi netleştirdi.

PM’den çıkan sonuca göre; Aliağa’da Özcan Durmaz’ı, Kemalpaşa’da Rıdvan Karakayalı’yı, Kınık’ta Ahmet Özkan’ı, Ödemiş’te Cumhur Şener’i aday olarak belirledi.

Gün içinde Torbalı’da Övünç Demir’in, Menderes’te Celil Anık’ın aday gösterileceği ifade ediliyordu. Selçuk’ta ise ilk olarak Filiz Ceritoğlu Sengel’in daha sonra da Emir Cömert’in aday ilan edileceği gündeme gelmişti. Fakat daha sonra Torbalı, Menderes ve Selçuk’un geri çekildiği aktarıldı.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk