site rehber selçuk izmir
Ana Sayfa Kültür Sanat, Manşet Haber 12 Temmuz 2014

Celsus’da Muhteşem Gece

QuartettoDiVenezia-efes (1)

Uluslararası İzmir Festivali’nin en gözde mekânlarından biri olan Celsus Kütüphanesi dün gece olağanüstü bir konsere ev sahipliği yaptı. İzmir İtalya Konsolosluğu işbirliği ile İtalya’nın Avrupa Birliği Dönem Başkanlığı kutlamaları çerçevesinde yapılan konserde QuartettoDiVenezia, dinleyenlerine unutulmaz bir oda müziği gecesi yaşattı.

İzmir İtalya Konsolosluğu adına bir konuşma yapan LivioAnglisanti, iki ülke arasındaki dostluğa değindi, QuartettoDiVenezia’yı 28. Uluslararası İzmir Festivali’nde ağırlamaktan mutluluk duyduklarını söyledi. İtalya Cumhurbaşkanı Giorgio Napolitano’nun Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile yaptığı görüşmede, “Akdeniz bizi birleştiriyorsa, Avrupa’da bütünleştiriyor. Türkiye Avrupa’nın bir parçasıdır” dediğini hatırlatan Anglisanti, kültürel ilişkilerin ülkeler arasındaki işbirliğini geliştirdiğini ifade etti, bu konuda etkin rol oynayan İKSEV Başkanı Filiz Eczacıbaşı Sarper’e de teşekkürlerini sundu. QuartettoDiVenezia’nın üyelerinin Celsus’da konser vermeyi çok istediğini de söyleyen Anglisanti, “bu gece bu dilleği gerçekleştirmekten mutluyuz” dedi.

AndreaVio ve AlbertoBattiston (keman), GiancarloDiVacri (viyola) ve Angelo Zanin(viyolonsel)den oluşan QuertettoDiVenezia,Festivalin fantastik mekânı Celsus Kütüphanesi’nde, dinleyicilerine Beethoven, La Malinconia, H. Wolf ve Brahms’ın eserlerini seslendirdi. Zarif İtalyan üslubunun seçkin temsilcileri olan Dörtlü’nün uyumlu birlikteliği ve duyarlı yorumları dakikalarca alkışlandı. QuartettoVenezia alkışlara Puccini’nin Crizanteme adlı eseriyle teşekkür etti.

Konser sonrasında uzun süre Celsus Kütüphanesi’nden ayrılamayan İtalyan sanatçılar, dolunayın aydınlattığı olağanüstü atmosferde fotoğraflar çektirdi.

28. Uluslararası İzmir Festivali’nin yaz etkinlikleri 17 Temmuz 2014 Perşembe günü saat 21.30’da Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda yapılacak “Martha GrahamDanceCompany” gösterisiyle sona erecek.

QuartettoDiVenezia-efes (2)

Selçuk Haber Facebook Sayfamızı Takip Ediniz ! Takip Etmek İçin Sayfayı Beğenmelisiniz! Tıklayın !
https://www.facebook.com/selcukhaber
Selçuk Haber Twitter Sayfamızı Takip Ediniz ! Takip Etmek İçin Tıklayın !
https://twitter.com/selcukhaber

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk