site rehber selçuk izmir
Ana Sayfa Güncel, Manşet Haber, Üst Manşet 25 Haziran 2013

Atlı Jandarmalar Efes’te Göreve Başladı

efeste-atli-jandarma-timi (5)

Efes antik kentinde ve Pamucak sahilinde artık atlı timler var. Bugün Efes’e getirilen atlar turistlerin yoğun bir şekilde ilgisi ile karşılaştı. Ve turistler atlarla bol bol fotoğraf çekildiler. Efes Antik Kenti’nde asayiş çalışması yapan atlı jandarma timi, antik kenti ziyaret eden turistlerin ilgi odağı oldu. Yerli ve yabancı turistlerin fotoğraflarını çektiği tim, antik kentte devriye görevi yaptı.

İzmir İl Jandarma Komutanlığı’nın oluşturduğu atlı jandarma timleri Efes’te göreve başladı. İzmir İl Jandarma komutanlığı, Selçuk, Seferihisar ve Menderes ilçelerinde turistik bölgelerde atlı jandarma devriyesi oluşturdu. “Serap”, “Özgür” ve “Onur” adındaki atlar haftanın belirli günlerinde Efes’te, Pamucak’ta devriye görevi yapacaklar. Daha sonra Menderes ve Seferihisar ilçelerinde aynı göreve devam edecekler.

İzmir İl Jandarma Komutanı Jandarma Kurmay Albay Fikret Kahraman, Efes Antik Kenti’nde gazetecilere yaptığı açıklamada, Atlı Jandarma Bölük Komutanlığı’na bağlı timlerin yaz dönemi boyunca turistik merkezlerde görevlendirildiğini anlattı. İzmir’de görevli timin, dönüşümlü olarak Seferihisar, Selçuk ile Menderes ilçelerinde sahiller, mesire alanları ile ören yerlerinde asayiş hizmeti vereceğini ifade eden Kahraman, “Atlı timler, jandarma motosikletli asayiş timleri ile işbirliği içinde özellikle hırsızlık olaylarının önlenmesi konusunda caydırıcı çalışmaları olacak” dedi.

İzmir İl Jandarma Komutanı Jandarma Kurmay Albay Fikret Kahraman sözlerine şöyle devam etti; “Selçuk ve Menderes bölgesinde kritik kavşaklarda 24 adet mobesa kamera sistemi koyduklarını bunun da çok yararını gördüklerini söyledi. Bu kameralardan Pamucak Kavşağında bulunan kameralar sayesinde bu hafta içinde bir hırsızlık olayı çözüme kavuştu” dedi.

efeste-atli-jandarma-timi (1)

efeste-atli-jandarma-timi (3)

efeste-atli-jandarma-timi (4)

efeste-atli-jandarma-timi (6)

efeste-atli-jandarma-timi (7)

efeste-atli-jandarma-timi (8)

efeste-atli-jandarma-timi (9)

efeste-atli-jandarma-timi (10)

efeste-atli-jandarma-timi (11)

efeste-atli-jandarma-timi (12)
HABERİN VİDEOSUNU AŞAĞIDAN İZLEYEBİLİRSİNİZ.

Yorumlar (3 Yorum)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk