uludag eleman selçuk izmir
Ana Sayfa Kültür Sanat, Manşet Haber, Üst Manşet 15 Nisan 2018

“Atatürk ve Çocuk” konulu resim ve şiir yarışması düzenleniyor

Selçuk Belediyesi, Selçuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile “Atatürk ve Çocuk” konulu resim ve şiir yarışması düzenliyor. İlkokul öğrencileri için resim, ortaokul öğrencileri için ise şiir dalında düzenlenen yarışmalar için son başvuru tarihi 15 Nisan.

Selçuk Belediyesi ile Selçuk ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sebebiyle ortaklaşa düzenlediği “Atatürk ve Çocuk” konulu resim ve şiir yarışmasına Selçuk ilçe sınırları içerisinde eğitim veren ilk ve ortaokul öğrencileri katılacak. 23 Nisan günü Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı resmi programında ödül töreni yapılacak yarışma için başvurular Selçuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı tüm okullar ve Prof. Dr. İsmail Aka Kütüphane ve Sosyal Etkinlik Merkezi’ne yapılacak.

“Atatürk ve Çocuk” konulu yarışmasına resim dalında katılmak isteyen öğrencilerin 35 * 50 ebadında serbest teknikle (suluboya, pastel boya, guaj boya, karakalem) yaptıkları resimleri siyah bir fon üzerine yapıştırarak teslim etmeleri gerekiyor. Yarışmaya şiir dalında katılacak öğrencilerin ise tamamen orijinal, hiçbir yerden alıntı içermeyen çalışmalarını bilgisayar çıktısı şeklinde Times New Roman yazı karakteriyle 12 punto ile yazılmış olarak teslim etmeleri gerekiyor. Ayrıca “Atatürk ve Çocuk” konulu resim yarışmasına katılacak öğrencilerin eserlerini teslim sırasında kişisel bilgilerini vermeleri yerine rumuz kullanmaları da yarışmaya katılım şartları arasında yer alıyor.

İlk ve ortaokul çağındaki öğrencilerin Atatürk sevgisini sanat ile ifade etmelerine olanak sağlayacak olan yarışma ile aynı zamanda öğrencilerin hayal güçlerini kullanımlarını dışa vurmak yoluyla özgüven kazanmaları da amaçlanıyor.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk