site rehber selçuk izmir
Ana Sayfa Manşet Haber, Manşet Yan, Siyaset 8 Ekim 2013

Andımızın Kaldırılmasına MHP İzmir’den Dev Tepki

andimizin-kaldirilmasi

Geçtiğimiz haftalarda Başbakan Erdoğan’ın açıkladığı ve büyük tepki çeken ‘Demokratikleşme Paketi’ kapsamında kaldırılan ‘’Öğrenci Andı’’, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Merkezi’nin ardından İzmir İl Başkanlığı’nın dış cephesine de asıldı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Demokratikleşme Paketi’nden andımıza yönelikte bir madde çıkmış ve pakette yer alan maddeye göre andımız uygulaması İlkokullarda tamamen kaldırılmıştı. Erdoğan’ın bu hamlesinin ardından MHP’nin Balgat’taki genel merkez binasına asılan ‘’Öğrenci Andı’’, bugün Fevzi Paşa Bulvarı’nda bulunan İzmir İl Başkanlığı’nın dış cephesinde yerini aldı. Andımızın önümüzdeki günlerde 30 ilçede MHP ilçe binalarının dış cephelerine asılması beklenirken, MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş, ‘’Biz andımızın unutulmaması ve sahip çıkmak adına böyle bir tepki gösteriyoruz. Tüm il ve ilçe teşkilatlarımızda aynı pankartı asacağız. İlerleyen süreçte de MHP’yi iktidara taşıdığımızda, sadece andımızı değil, ortadan kaldırılan tüm milli değerlerimizi geri getireceğiz” şeklinde konuştu.

‘’Paketten PKK Çıktı’’

Andımızın kaldırılmasına değil, paket ile gelen tüm düzenlemelere karşı olduklarını belirten İl Başkanı Karataş, iktidarın halkı kandırdığını belirterek; “Genel başkanımız bu paket ile ilgili görüşlerini sıkça dile getiriyor. Bizim de bu düzenlemelere olan tepkimiz devam ediyor. Pakete baktığınızda, bu demokratikleşme paketi denen düzenlemenin altında farklı farklı uygulamalar var. Başörtüsünü kullanarak, bu uygulamaları hayata geçirdiler. Yani örtünün altından başka şeyler çıktı. Paketin içinden terörist başının hükümete dayattığı talepler ve PKK çıktığına tanık olduk. Ne yazık ki, PKK’nın dayatması olan, terör örgütünün dayatması olan bu paketten, eş başkanlıktan tutun, anadilde eğitime kadar birçok milli değerimizi ayaklar altına alan birçok düzenleme hayata geçirildi. Üstelik bunu yaparken de başörtüsünü kullandılar. Ama bu halk bunun hesabını da elbet soracaktır ve MHP olarak biz milli değerlerimizin sonuna kadar takipçisi olacağız” açıklamalarına yer verdi.

1933 yılında, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bir genelge yayınlanmış, ilk ve orta dereceli okullarda ‘andımız’ uygulaması başlatılmıştı.

mhp-izmir-andimiz

mhp-izmir

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk