uludag eleman selçuk izmir
Ana Sayfa Güncel, Manşet Haber 17 Kasım 2014

Alt geçit sorunu çözülüyor

altgecit (2)

Vatandaşların 14 Mayıs ve Cumhuriyet Mahallesine alt geçit yapılması isteğini dikkate alan Selçuk Belediyesi, görüşmelerin sonuç verdiği alt geçit çalışmasını çok yakında başlatıyor.

Halk gününde vatandaşların isteklerinden biri olan 14 Mayıs ve Cumhuriyet Mahallesine alt geçit yapılması talebini dikkate alan Selçuk Belediyesi, gerekli adımları atarak sonuç almayı başardı.İlgili ekipler, daha önce 14 Mayıs Mahallesi ve Cumhuriyet Mahallesi muhtarları ile birlikte iki mahalle arasında tren yolu hattının olması ve bu hattın etrafının güvenlik nedeniyle demir parmaklıklarla çevrilerek geçişlere kapatılmasının yarattığı sıkıntıları yerinde inceleme yapmıştı. Konuyla ilgili tüm hazırlıklarını tamamlayan ilgili ekipler, önümüzdeki günlerde bu alanda çalışmalara başlayacak.

Bakıcı: “TCDD Yetkililerine teşekkür ediyorum”

Vatandaşların her türlü isteğini dikkate aldıklarını, bu bağlamda 14 Mayıs ve Cumhuriyet Mahallesi sakinlerinin talebi olan alt geçit çalışmalarını önümüzdeki günlerde başlatılacağı bilgisini veren Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı, “Vatandaşlarımız, sağlık ocağının, çocuk parklarının ve okulun Cumhuriyet Mahallesi’nde kaldığını, burada alt geçit yapılarak geçişin hem güvenli hem de kolay bir şekilde sağlanması talebinde bulunmuşlardı. Bizde bu talebi Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı mühendislerimizle birlikte incelettik ve bu alanda yürütülmesi gereken çalışma talebini TCDD yetkililerine ilettik. Gerekli yazışmalar sonrası buraya ait ihale yapıldı. Yer tesliminin de gerçekleştirildiği bu alandaki çalışmalar önümüzdeki hafta başlayacağı bilgisini aldım. Sorunu yerinde inceleyip kısa sürede çözüm bulan TCDD yetkililerine de teşekkür etmek istiyorum. Vatandaşların istekleri bizim için her zaman önemlidir. Bizler de vatandaşlarımızın isteklerini yerine getirmeye çalışıyoruz” diyerek, 14 Mayıs ve Cumhuriyet mahallesi sakinlerine bununla ilgili çalışmaların önümüzdeki günlerde başlayacağı müjdesini verdi.

altgecit (1)

Yorumlar (3 Yorum)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk