uludag eleman selçuk izmir
Ana Sayfa Manşet Haber, Spor 2 Mayıs 2015

7. Etab St. Jean Kilisesi önünden start aldı

TURun 7.Etabı St.Jean Kilisesi önünden start aldı (1)

Tarihi coğrafyasıyla ünlü dünya medeniyetlerini içinde barından Selçuk ilçesi, 51. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun 6. ve 7.etabına ev sahipliği yaptı. Tur’un İzmir etabı, tarihi su kemerlerinin bulunduğu St. Jean Kilisesi önünden start aldı. Startı Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı ve VESTEL’in sahibi ünlü işadamı Ahmet Nazif Zorlu ile birlikte Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, Kültür ve Turizm Bakanlığı eski Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı verdi.

51’inci Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu için Selçuk’ta sabah saatlerinde oldukça geniş güvenlik önlemleri alındı. İlçenin giriş ve çıkışlarının bir süre trafiğe kapatıldığı Tura vatandaşlar da büyük ilgi gösterdi. Alkışlarla bisikletçileri uğurlayan Selçuklular, bu güzel manzara karşısında bol bol resim çektiler.

Meryemana girişinde yapılan 6.Etabın ardından Selçuk’ta kalan bisikletçiler, 7. Etap için sabah saatlerinde St. Jean Kilisesi önünde yerlerini aldılar. 157 sporcunun katıldığı turnuvanın Selçuk-İzmir startını Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı ile birlikte TUR sponsoru Vestel’in sahibi işadamı Nazif Zorlu ile birlikte Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, Kültür ve Turizm Bakanlığı eski Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı verdi.

TURun 7.Etabı St.Jean Kilisesi önünden start aldı (2)

TURun 7.Etabı St.Jean Kilisesi önünden start aldı (3)

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk