uludag eleman selçuk izmir
Ana Sayfa Güncel, Manşet Haber, Üst Manşet 2 Eylül 2017

30 Ağustos Atatürk Anıtı önünde kutlandı

Büyük zaferin 95. Yıldönümü tüm Türkiye’de olduğu gibi Selçuk’ta da törenle kutlandı. 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları Selçuk’ta Atatürk Anıtı’nda yapılan çelenk sunum töreni ile başladı.

Çelenk sunma törenine Selçuk Kaymakam Vekili Mehmet Sadık Tunç, Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı, Selçuk Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Emre Albay, daire amirleri, kamu çalışanları, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar, gaziler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Çelenk sunma töreninde Selçuk Kaymakam Vekili Mehmet Sadık Tunç ve Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı Atatürk Anıtı’na çelenk koydular. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Şehit Er Mehmet Yüce İMKB Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Elif Keser günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaptı. Keser yaptığı konuşmada 1. Dünya Savaşı’ndan Kurtuluş Savaşı’na kadar devam eden süreci özetledi.

Elif Keser’in konuşmasının ardından Selçuk Şehit Ömer Halisdemir İMKB Anadolu Lisesi öğrencisi Gülnisal Atabey 30 Ağustos adlı şiiri okudu. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95. Yıldönümü sebebiyle düzenlenen tören Zeytinköy’de yaşayan Halit Köşe İstiklal Marşı’nı okumasının ardından son buldu. Katılımcılar 30 Ağustos Zafer Bayramı sebebiyle Selçuk Şehitliği’ni ziyaret ederek; şehitler için dua ettiler.

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları bu akşam 20.30’da Selçuk Belediyesi tarafından düzenlenecek olan Zafer Bayramı korteji ve İzmir Akdeniz Orkestrası’nın konseri ile devam edecek.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk