site rehber selçuk izmir
Ana Sayfa Güncel, Manşet Haber, Üst Manşet 17 Temmuz 2017

15 Temmuz Parkı açılıyor

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla tüm Türkiye’de olduğu gibi Selçuk’ta da günün anlam ve önemine ilişkin bir program düzenlenecek. 15 Temmuz’da şehit düşen vatandaşların anısına Selçuk’a kazandırılacak olan 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı’nın açılışı 14 Temmuz Cuma günü saat 16.00’da yapılacak.
15 Temmuz 2016 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’ni yıkmaya yönelik girişilen darbe teşebbüsünün 1. Yıldönümü nedeniyle Selçuk’ta da bazı etkinlikler düzenlenecek. 11 Temmuz günü Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı’nın Selçuk’ta yaşayan şehit aileleri ve şehitlik ziyaretiyle başlayan anma etkinlikleri 14 ve 15 Temmuz günlerinde de devam edecek.

Şehitlerimizin hatırasına saygı duruşu
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Selçuk Belediyesi tarafından yıkımı gerçekleştirilen Eski Vergi Dairesi yerine inşa edilen 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı’nın da açılışı gerçekleşecek. Parkın hizmete girmesiyle Selçuk’a nefes alınacak bir alan kazandırmanın yanı sıra 15 Temmuz’da şehit düşen vatandaşlar ve güvenlik güçlerinin hatıralarını Selçuk’ta yaşatmayı amaçladıklarını söyleyen Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı; “ 15 Temmuz Türk milletinin kendi iradesine sahip çıkacağını tüm dünyaya gösterdiği günlerden bir tanesidir. O millet ki; kendi iradesini korumak için hiçbir siyasi düşünce ayrımı ayırt etmeksizin sokağa çıkıp tek yürek olmuştur. Biz burada kente nefes alacak bir park açmanın ötesinde o geceki demokrasi şehitlerimizin aziz hatırasını gelecek nesillere aktaracak bir sembol bırakmayı amaçladık. Bu park büyük bir destana küçük bir saygı duruşu olarak Selçuk’un kent merkezinde yer alacak. Ben tüm halkımızı 15 Temmuz’u birlikte anmak için 14 Temmuz Cuma günü saat 16.00’da 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı’nın açılışına bekliyorum” dedi.
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla düzenlenecek etkinlikler park açılışının ardından fotoğraf sergisi, Kur’an- ı Kerim Tilaveti ve lokma dağıtımıyla devam edecek.
15 Temmuz Cumartesi günü saat 11.00’de Efes Meslek Yüksekokulu’nda düzenlenecek etkinlikle devam edecek. Efes Meslek Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Murat Hatipoğlu bir konuşma yapacak. 15 Temmuz gecesine ait 30 dakikalık multivizyon gösterisi ve 249 demokrasi şehidinin manevi huzurunda saygı duruşuyla devam edecek. Akşam ise İstasyon Meydanı’nda Selçuk Belediyesi tarafından verilecek yemeğin ardından şehitler için okutulacak mevlit ve barkovizyon canlı yayınıyla son bulacak.

 

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk