site okul selçuk izmir

DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İzmir 18°C
Gök Gürültülü
site rehber selçuk izmir

Girbiyanoğlu: Selçuk’un geleceğinden çalınan 2 yıl oldu

Girbiyanoğlu: Selçuk’un geleceğinden çalınan 2 yıl oldu
07.05.2021
A+
A-

AK Parti Selçuk İlçe Başkanı Selim Girbiyanoğlu yapmış olduğu basın açıklaması ile ilçe gündemini değerlendirdi. Başkan Girbiyanoğlu açıklamasında Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel’i “seçim vaatleri broşürlerde kaldı” diyerek eleştirdi.

AK Parti Selçuk İlçe Başkanı Selim Girbiyanoğlu’nun açıklaması şu şekilde;
Dünya Kültür Mirası Selçuk ilçemizde yerel seçimlerin ardından geçen 2 yıla baktığımızda koskoca bir hüsran ile karşı karşıyayız.

Gönül isterdi ki buradan yapılan hizmetleri takdir edip, parti gözetmeksizin ilçemize yapılan hizmetlere yenisini katmanın gayreti içinde olalım. Ama gelin görün ki karşımızda hizmet karnesi sıfırlar ile dolu bir belediye başkanı var. İlçesinin geleceğinden koskoca iki yılı; ne yaptığından çok yapmaması gereken şeylerle dolduran bir anlayış var.

ÇALIŞAN BİZ, İZLEYEN O!
Bizler göreve geldiğimiz günden bu yana Bakanlıklar ve Genel Müdürlükler arasında yoğun mesai harcayıp ilçemize dev projeler kazandırmanın gayreti içerisindeyken, 2 yıl boyunca popülist hareketleri haricinde koskoca bir hiçe imza atan bir belediye başkanı var. Biz çalışıyoruz onlar deyim yerindeyse sadece izliyorlar.

Yakında Selçuklu hemşehrilerimiz devlet hastanesine kavuşacak. Hastane yapımına itiraz eden ve mahkemeye taşıyan Meclis Üyeleri arasında şu an Belediye Başkanı olan Filiz Hanım da var. Müsterih olsun her türlü engellemelerine rağmen bu hastaneyi yapacağız. Yeni okullar yapıyoruz, tadilat ihtiyacı olan merkez ve diğer mahallelerimizdeki okulları onarıyoruz. Yıllardır çözüm üretilemeyen Belevi ve Zeytinköy Kanalını temizledik. Çiftçilerimizin yoğun talebiyle Deppo Efes arkasında yer alan ve Küçük Menderes Nehri üzerinde ulaşımı rahatlatacak ve birçok soruna çözüm olacak köprünün son onayını geçtiğimiz hafta Kıymetli Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli bizzat verdi. Yasakların hemen akabinde proje ihaleye çıkarılacak. Hükümetimizin en büyük yatırımlarından olan TOKi son gaz devam ediyor. Süreci yakından takip ediyoruz. Yine Hükümetimizin vizyonel projesi olan Kanal Projesi devam ediyor. Bu proje ilçemizi bambaşka noktaya taşıyacak. Selçuk-İzmir İzban hattındaki aktarma sorununu da çözdük, sinyalizasyon da yatırım planına dahil edildi, en kısa zamanda onu da tamamlayacağız. Zeytinköy ve Gökçealan’da futbol sahalarını yapıyoruz, diğer mahallerimiz için de çalışmalarımız devam ediyor.

Bizler ilçemiz için yoğun mesai harcarken, maalesef ki nerede bir ödül varsa oraya depar atayım diye koşan vizyonsuz bir belediye başkanı var.

ASLİ GÖREVLERİNİ UNUTTU
Yerel hizmetleri çiçek böcek belediyeciliği diye yanlış anladığı gibi, boş şeylerle gündemi meşgul etmeyi alışkanlık haline getiren bir Filiz Ceritoğlu Sengel gerçeği var. Belediyeyi aile şirketi gibi yöneten, yeri geldiğinde işçi maaşlarını hatta devletin ödediği memur maaşlarını bile üç taksit halinde ödeyen bir de her platformda bizde her şey zamanında ödenir diye övünen biridir kendileri. Memur ve kadrolu işçilerin maaşları taksitle ödenirken diğer yandan KHK’lı işçilerin üçte bir maaşları hala duruyor. Kadrolu işçilerin de kişi başı 25-30 Bin TL ikramiyeleri aylardır ödenmiyor. Sosyal belediyecilik kavramı deseniz zaten yok. İlçe başkanlığı olarak maske, hijyen ürünleri, gıda kolileri ve diğer bir çok yardımlar konusunda gerek pandemide gerek Ramazan ayında belediyenin yaptığının on mislini yaptık.

SEÇİM VAATLERİ BROŞÜRLERDE KALDI!
Şöyle 2 yıl boyunca ne yaptı diye bir baktık. Koskoca bir hiç. Vaadlerini tek tek inceledik. Yerel seçimlerde vadettiği 50 projeyi incelediğimizde, yapamadıklarına ve yapamayacaklarına bakınca Sayın Başkanın Selçuklu hemşehrilerimizin yüzüne nasıl baktığını hayretle izliyoruz. Ve sayın başkana sormak istiyorum. Kent meydanı ve kapalı otopark nerede? Selçuk-Pamucak Tramway hattı var da biz mi görmüyoruz? Seyir Terasları yapıldı da biz mi gelmedik? Kapalı Spor Salonu ve Yüzme Havuzu nerede? Peki ya Gençlik, Kültür ve Sanat Merkezi?

Sayın Başkanın vadettiği Gençlik, Kültür ve Sanat Merkezi, önceki dönem bizim belediyemiz zamanında ödüllü projesi hazırlanan, proje ödemeleri yapılan ve yıkımları gerçekleştirilen SEGAŞ binaları bölgesinde sözde yapılacak. Ama ne hikmetse yıllar geçti ses seda yok.

Onun dışında yine vaatlerinde yer alan Tarım Okulu ve Müzesini çok ciddi bir rakam harcayarak yaptılar. Yaptılar ama bunun ilçemiz tarımına, çiftçisine faydası ne? Katkısı ne? Maalesef boşa harcanan bir para. Heba edilen paraların nereye harcandığının da peşinde olacağız. Yine belediyeye ait lojmanlar bir süre önce yıkıldı. Ancak herhangi bir bilgilendirme yapılmadığı gibi herhangi bir harekette yok. Ne yapacağınızı Selçuklu hemşehrilerimiz merak ediyor Sayın Başkan! Zira bu alan ne olacak kimse bilmiyor.

Büyükşehir Belediyesinin başladığı Selçuk Garajı iki yıldır atıl kaldı. Başkanın umurunda mı? Hayır. Ne Selçuklu hemşerilerimin geleceği ne vizyon projeler umurunda değil.

SUÇ İŞLEDİĞİNİN FARKINDA DEĞİL!
Nerede bir belediye başkanına yakışmayacak hareket varsa Filiz Hanım maalesef orada! Durup dururken ilçemizin ismini Efes Selçuk diye ilan eder. Cumhurbaşkanımıza yapılan sevgi gösterisiyle, Love Erdoğan posterleriyle uğraşır. İmtiyaz sahibi olduğu dergide Dinimize ve Türklüğe hareket eden, ilçemizi aşağılamaya çalışan makalelere yer verir. Pamucak’ta kamyonlarca deniz kumu alıp yollar için kullanır, personele formaliteden soruşturma açar. Love Erdoğan posterleri konusunda hesap verirken sorumluğu emir verdiği zabıtalara yükler, iğrenç hakaretlerle dolu dergi için de yine topu personele atıp formaliteden tutanak hazırlatır. Böyle bir yerel yönetim anlayışı olamaz. Aleni şekilde suç işleyip, topu başkalarına atıyor.

2 YILLIK FRAGMAN 5 YIL SONRA BİTECEK FİLMİN HABERCİSİ
2 yıllık vaziyete bakılınca Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel’in sınıfta kaldığı gün gibi ortada. Seçim döneminde meydanda çizilen tozpembe hayallerin yerini maalesef ki gerçekler aldı. Su götürmez bir gerçek vardır. 2 yılda gerçekleşmeyen vaatler 5 yılın sonunda da gerçekleşmez. Ancak buradan Selçuklu hemşehrilerime söz veriyorum. Bu vurdumduymaz tavırların, bu genel siyaset yaparak ilçemizin geleceğinden çalınan zamanın hesabını 2023 ve 2024 seçimlerinde soracağız. Selçuklu hemşehrilerimizi içinde bulunduğumuz küresel pandemi sürecinde kendi kaderine terk eden, asli görevlerini bile yapmayan, işçisini süründüren, sadece ve sadece popülaritesine bakan baskıcı belediye başkanından ilçemizi kurtaracağız. Kendisiyle çalışan mutsuz mesai arkadaşlarından tutun esnafa, pırıl pırıl geçlerimizden tutun yaşlılarımıza herkesin imdadına yetişeceğiz. Canımızdan çok sevdiğimiz Dünya Mirası olan Selçuk İlçemizi, geleceğinden zaman çalarak gerileten mirasyedi belediye başkanından kurtaracağız.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.