site rehber selçuk izmir
Ana Sayfa Manşet Haber, Spor, Üst Manşet 11 Ekim 2019

Zirve Dağcılık Metropolis’e yürüyecek

Zirve Dağcılık Selçuk Şubesi Lübbey Köyüne gerçekleştirdiği başarılı faaliyet sonrası yeni rota olarak Metropolis’i belirledi.

Lübbey yürüyüşü başarı ile tamamlandı

Zirve Dağcılık Selçuk Şubesi üyeleri 7 Ekim 2019 pazar günü Lübbey Köyü Doğa Yürüşünü başarı ile gerçekleştirdiler. 38 kişilik bir ekiple 8 km uzunluktaki rotayı yayla havasını içlerine çekerek keyifle yürüyen doğa severler doğa yürüyüşü vesilesi ile harika bir coğrafyaya misafir olma imkanı buldular. Çobanlar Köyünden hareketle orman yollarını kullanarak terkedilmiş eski Çobanlar’a ulaşan, daha sonra çok eski ve bir o kadarda güzel bir patikada yürüyerek dere yatağındaki eski elektrik tesisine ulaşan yürüyüşçüler burada mola vererek yeşilin bağrında dere kenarında türküler söyleyerek dinlendiler. Köprüyü kullanarak dereden geçip orman yolunu kullanıp kartal yuvası olarakta anılan etkileyici Lübbey Köyüne ulaşan Zirve Dağcılık üyeleri etkileyici Lübbey köyünün tarihi sokaklarında bol bol fotoğraf çektiler.

Bu hafta yeni rota için istikamet Metropolis

13 Ekim 2019 Pazar günü Torbalı Yeniköy ve Metropolis Antik Kenti arasında gerçekleşecek doğa yürüyüşüne önceki dönem Zirve Dağcılık Selçuk Şube Başkanlığı görevini yürütmüş olan Zehra Taşdöven liderlik edecek. Kahvaltı Yeniköy’de köy kahvesinde yapılacak. Kahvaltı sonrası Torbalı’ya bağlı Yeniköy’den hareketle başlayan yürüyüş Metropolis Antik Kentinde son bulacak. Yeni ve yeşil bir rotada yürürken yanıbaşlarındaki ihtişamlı bir antik kentide ziyaret etme imkanı yakalayacak olan yürüyüşçüler başvuru için sosyal medya hesaplarından formlara ulaşabilecekler.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk