site rehber selçuk izmir
Ana Sayfa Manşet Haber, Manşet Yan, Siyaset, Üst Manşet 3 Ocak 2019

Zeynel Bakıcı: Nasip değilmiş

Genel merkez kaynaklarından edinilen bilgiye göre 31 Mart’ta gerçekleşecek yerel seçimlerde Ödemiş Belediye Başkanı Badem ve Selçuk Belediye Başkanı Bakıcı aday gösterilmeyecek. Değişim hamlesi karşısında konuşan Badem daha önceki süreçte sağlık sorunlarından dolayı aday olmayacağını dile getirdiğini söylerken Bakıcı ise, “İkinci 5 yılı güçlü bir şekilde istiyordum ama nasip değilmiş” dedi.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) ile Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) arasında kurulan Cumhur İttifakı’nın İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Nihat Zeybekci isminin kamuoyuna ilan edilmesinin ardından kentteki 30 ilçede sahaya sürülecek adaylar da büyük ölçüde netleşti.

Kulislere yansıyan bilgilere göre belli olan adayların Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 5 Ocak Cumartesi İzmir’deki programla resmi bir şekilde açıklanması bekleniyor.

Gelişmelere göre AK Parti, İzmir’de iktidarda olduğu 2 ilçede mevcut başkanları değiştirme kararı aldı. Parti, 5 ilçede ise herhangi bir değişime gitmedi. Genel merkez; Kemalpaşa’da Arif Uğurlu, Kınık’ta Sadık Doğruer, Kiraz’da Saliha Özçınar, Menderes’te Bülent Soylu ve Torbalı’da Adnan Yaşar Görmez ile yola devam etme kararı aldı. Ödemiş’te Mahmut Badem yerine Münir Bezmez, Selçuk’ta ise Zeynel Bakıcı yerine Osman Başterzi’nin aday gösterilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Selçuk Belediye Başkanı Dahi Zeynel Bakıcı, konu ile ilgili şu açıklamalarda bulundu;

İKİNCİ 5 YILI GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE İSTİYORDUM AMA NASİP DEĞİLMİŞ!
Selçuk Belediye Başkanı Bakıcı ise, “Hayırlısı olsun. Genel merkezin kararıdır. Saygı duyuyorum. İkinci 5 yılı güçlü bir şekilde istiyordum. Yapacak işlerimiz vardır. Ama kısmet olmadı. Nasip değilmiş. Osman Bey’in de başarılı olmasını arzu ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

700 Bin Kişi Oy Kullanamayacak

700 Bin Kişi Oy Kullanamayacak

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk