site rehber selçuk izmir
Ana Sayfa Manşet Haber, Siyaset, Üst Manşet 28 Kasım 2018

Zeybekci’nin İzmir’deki 16 imzacıya etkisi ne olacak?

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeybekci kentteki çalışmalar için kolları sıvadı. Aday belirlenmeden önce il teşkilat mensupları, milletvekilleri ve ilçe başkanlarından bazılarının dışarıdan gelecek adaya soğuk baktıkları kulislere yansımıştı. Belediye başkan adayı olarak gösterilmesine kesin gözüyle bakılan ilçe başkanlarından 16 kişinin Zeybekci’nin aday gösterilmemesi için imza verdiği öğrenildi. Gelinen noktada adaylığı kesinleşen Zeybekci’nin nasıl bir refleks göstereceği merak konusu oldu.

Türkiye’de siyasi partiler 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleşecek yerel seçimlere kilitlenirken İzmir’de süreç hareketli ilerliyor. İktidar partisi Büyükşehir Belediye Başkan Adayını Nihat Zeybekci olarak kamuoyuna duyurdu. AK Parti İzmir İl Teşkilatı’nı yeni süreçte ilçeler noktasında bir yoğunluk bekliyor.

Öte yandan aday belirleme süreci çerçevesinde geçtiğimiz günlerde İzmir İl Teşkilatı ile Ankara arasında fikir alışverişi yapılmıştı. Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Binali Yıldırım’a yakın olan İzmir’deki bazı vekillerin Zeybekci’nin aday gösterilmemesi için imza toplama hareketi düzenlediği öğrenildi. 16 ilçe başkanının destek verdiği de öne sürüldü. Belediye başkan adayı olarak gösterilmesine kesin gözüyle bakılan isimlerin de yer aldığı listenin Aday Zeybekci’nin önüne gitmesi sonrasında kentte nasıl bir yol haritası izleneceği şimdiden merak konusu oldu.

İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, geçtiğimiz haftalarda, ‘İzmir’de 25 ilçede adaylarımız hazır’ açıklamasını yapmıştı. İl teşkilatının da süreçte genel merkeze fikir sunduğu ve dışarıdan gelecek bir aday olumlu bakmadığı kulislere yansımıştı. Gelinen noktada yüksek ihtimal aday olarak gösterilecek isimlerin listesinde değişikliğe gidilebileceği iddia edildi. Aday Zeybekci’nin de kentteki süreci Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile birlikte yürütmesinin ihtimal dahilinde olduğu belirtildi.
Mehmet İŞLER/ EGEDESONSÖZ

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

Şifa izdihamı yaşanıyor

Şifa izdihamı yaşanıyor

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk