uludag eleman selçuk izmir
Ana Sayfa Gülçin Sağlam 22 Temmuz 2015

Yok Edici Güç Hırslar

Gülçin SağlamLaboratuar sonucu ile taklit yaptığı kesinleşen 35 gıda işletmesi ve bu işletmelerin ürettiği 73 parti ürüne ait bilgiler linkte yer almaktadır. Sonuç ise dehşet;

http://www.tarim.gov.tr/Lists/Duyuru/Attachments/350/Kamuoyu_Duyurusu.pdf

Linkte birçok ürün var ve okurken; bu silahları üretmeye ve halka sunmaya bu kadar mı ihtiyacımız var sırf para kazanmak adına diye düşündürtüyor insana. İnsanlığın hayatı ile oynamak bu kadar basit mı?

Ve sonradan da biz bu kadar dış etkene karşı yine de iyi yaşıyoruz diye düşünüyorum. Ve tüm suçlu aslında hırslar; yönetilemeyen hırslar. Kimi zaman ikili ilişkiler, kimi zaman para için. Ancak sonuç aynı ; adam öldürmek . Ya ruhu ya bedeni. Bana göre farkı yok.

Ve hayal etmeye başlıyorum. Bir makine olacak ve dünyadaki tüm kendi dışındaki canlılara zarar veren, hırsları olan insanları bulup yok edecek;biz dahi olsak. Kaç kişi kalır acaba? Ama gerçekten harika olur.

Tüm kötülüklerin temelinde “hırslarımız” yatar. Biz ya yakınımızdır konduramayız, ya görmezden geliriz ciddiye almayız. Ancak o kadar basit değildir hayat.

Biz sadece eleştirmeyi biliriz. “Aaa bak , at eti karıştırmışlar!!!” Peki onlar diğer insanlara bunu yaparken, sen hırslarından dolayı etrafa nasıl zararlar veriyorsun? Cevap; ne alakası var…
Gariptir dışarıdan güzel ahkamlar keseriz; doğrular ve yanlışlar adına .Ancak o doğruları maalesef ki sadece karşımızdan bekleriz. İşimize yarayacak , bizi geliştirecek şeyleri yok edip; hayatımıza katamayıp yine zararı, tüm bencilliğimiz ile kendimize vermek %90 ’ımızın çok iyi yaptığı şeydir…

Sonuç; Savaş. Ya kendi içimizde ,ya yaşadığımız toplumda bireysel ya da büyük kitlelerin savaşı.

Sonuç; hadi toplanın bir köy kuralım kendimize ;az haneli, insanlık adına zararlı tüm istemediklerimizi dışlayacağımız bir cumhuriyet… Orada teknolojiden uzakta,dünyada barış varmış, insanlar iyimiş gibi yaşayalım, dışarıya kapıları kapatıp kandıralım kendimizi.

Mutluluğun formülü= hırsları olmayan faydalı insanlar+doğa+sağlık+üretim….

Hırsları olmayan faydalı insanları bulmak zordur .Ve birçok insan için de hırsları olanları da hayatımızdan çıkartmak. Ancak mutluluk da o kadar kolay değildir.

Ve en önemli sır mutluluk yolunda;kendimizi aynada çok net görmek. Bize zararı olmayan insanlara zararımız var mı yok mu? Bunun cevabını doğru vermek.Zaten bunu sorgulamaya başlıyor ve yiğitçe doğru cevabı veriyorsak ortada da sorun yoktur….

Kayıp aranıyor;İnsanlık.Yerin dibine girdi çıkamıyor hala…

IMG_1884

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk