uludag eleman selçuk izmir
Ana Sayfa Manşet Haber, Spor, Üst Manşet 18 Mart 2016

Yeni salonda heyecan başlıyor

Selçuk Kaymakamlık Spor Turnuvaları yeniden başlıyor. Selçuk Belediyesinin de katkı sunduğu Kaymakamlık Turnuvasının 10 yıl aradan sonra tekrar düzenleniyor olması ilçede sevinçle karşılandı.

21 Mart Pazartesi günü Gazi Mustafa Kemal Spor Salonu’nda bir çok takımın katılacağı 25. Selçuk Kaymakamlık Spor Turnuvaları en son 2006 yılında düzenlenmişti. Turnuvaların 10 yıl aradan sonra tekrar başlayacağını belirten ve turnuvanın komitesinde bulunan Selçuk Belediye Başkan Yardımcısı Ali Karakurt; “Büyük bir açılışla 21 Mart Pazartesi günü Gazi Mustafa Kemal Spor Salonu’nda başlayacak olan 25. Selçuk Kaymakamlık Spor Turnuvasına başkanımızın talimatıyla bizde Selçuk Belediyesi olarak katkı sağlıyoruz. Vatandaşımızın sporla ve sanatla daha çok ilgilenmesi için bu tür faaliyetlerin, turnuvaların yaygınlaşması en büyük arzumuz ” dedi. İzmir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne ait futbol ve kapalı spor salonunu yenilendikten sonra Selçuk ilçe Kaymakamı Ayhan Boyacı’nın talimatıyla turnuva düzenlendiğini belirten Karakurt, “ Selçuk belediyesi olarak oluşturduğumuz kadın ve erkek takımlarımızla heyecana bizde ortak olmak istedik. ilçemizde üç branşta yapılacak olan spor müsabakaları nın oldukça çekişmeli geçeceğini düşünüyorum” dedi.

Araç desteği belediyeden

Uzun yıllar sonra ilk kez düzenlenen ve halka açık olarak yapılacak olan turnuvada Selçuklulların sportif aktivitelere katılımını sağlamak için Selçuk Belediyesi tarafından araç desteği sağlanacağına dikkat çeken Başkan Yardımcısı Karakurt; “ Belediye olarak araç ve malzeme desteğini amatör spor kulüplerimizede yapıyoruz. Amacımız spor yapmak isteyen halkımızın bu isteğinin yerine getirilmesine katkı koymaktır” diye konuştu.

Kuralar çekildi, heyecan başlıyor

Bireysel yarışacak sporcular hariç toplam 24 takımın ter dökeceği turnuvada voleybol erkeklerde 2 grup – 12 takım , kadınlar sporcular 5 takım , basketbol erkeklerde ise 2 gurpta toplam 7 takım mücadele edecek. Masa Tenisinde ise bireysel katılımcılar eleme şekliyle maç yapacak.

Kaymakamlık Turnuvasında mücadele edecek takımlarfın temsilcileri Selçuk İlçe Kaymakamlık toplantı salonunda bir araya gelerek, müsabaka kuralarını çekti. Selçuk Belediyesi personelinin turnuvaya katılacak kadın ve erkek sporcuları ayrı gruplarda yer alırken, maçların resmi maç hakemleri tarafından yönetilecek olması ise turnuvaya ayrı bir heyecan katmış oldu.

yenisalonda_heyecanbasliyor

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk