site rehber selçuk izmir
Ana Sayfa Güncel, Manşet Haber, Üst Manşet 8 Temmuz 2015

Yediemin doldu taştı

selcuk-yediemin (2)

Selçuk’ta bulunan bir yediemin deposunun bulunduğu alanda çekilen fotoğraf karesi icra dosyalarındaki patlamanın ürkütücü boyutunu gözler önüne seriyor.

VERGİ borcu veya kişiler arasında alacağın tahsil edilmemesi nedeniyle haciz konulan araçlar, Selçuk’taki yediemin depolarını tıka basa doldurdu. Son altı aydır yediemin depolarına her gün icralık araçların getirildiğine dikkat çekilirken, içlerinde lüks araçların da bulunduğu gözlendi. Ekonomik kriz, icralık araç sayısında patlamaya neden oldu. Ödenmemiş vergi borcu nedeniyle resmi kurumlar, kişiler arasındaki alacağın tahsil edilmemesi nedeniyle İcra Müdürlükleri ve Vergi Daireleri tarafından araçlara konulan haciz kararlarındaki ürkütücü artış, istatistiklerle de ortaya kondu. Selçuk’ta ki trafiğe çıkan birçok aracın, yakalamalı, rehinli veya hacizli olduğu açıklandı.

VATANDAŞ BORÇ BATAĞINA DÜŞTÜ

YEDİEMİN depolarındaki araç fazlalığı, icraya düşenlerin sayısındaki ürkütücü artışı en yalın bir biçimde gözler önüne seriyor. Kriz nedeniyle borcunu ödeyemeyenlerin evlerine ve işyerlerine haciz işlemi uygulanırken, yediemin depolarında yer kalmadı. Selçuk’ta bulunan bir yediemin deposunun bulunduğu alanda çekilen fotoğraf karesi icra dosyalarındaki patlamanın ürkütücü boyutunu gözler önüne seriyor. Eline geçen parayla geçinemeyip borç batağına düşenler ile ekonomik krizin kurbanı olanlar ne yapacaklarını şaşırdılar. Borçlular borcu nasıl ödeyeceği, alacaklılar ise parasını nasıl tahsil edeceğinin derdine düştü. Birbirleriyle anlaşamayanlar ise son çare olarak mahkemeye gidiyor.

selcuk-yediemin (1)

Yorumlar (3 Yorum)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk