uludag eleman selçuk izmir
Ana Sayfa Manşet Haber, Manşet Yan, Siyaset, Üst Manşet 21 Kasım 2018

Yedi yıl kaymakamlık yaptı: Gözü siyasete dikti!

İzmir’in Selçuk ilçesinde 7 yıl kaymakamlık yapan Ayhan Boyacı yeni süreçte siyaseti tercih etti. AK Parti’den aday adaylığı başvurusu yapan Boyacı, “Bana ‘İlçede her taşın altında emeğin var’ dediler. Aday olmamı istediler. Ben de görev talep ediyorum” dedi.

İzmir’in Selçuk ilçesinde 7 yılı aşkın süre kaymakamlık yaptıktan sonra emekli olup ilçeye yerleşen Ayhan Boyacı, bu kez hizmet için siyaseti tercih etti. Boyacı, AK Parti’den aday adaylığı başvurusu yaptı.

Kaymakam Boyacı, “Uzun yıllar burada yaşadım. Artık emekliyim. Bana yeni yaşamımda öneriler getirenler oldu. Birçok kişi ‘İlçede her taşın altında senin emeğin var. Bu görünüyor. Aday adayı ol’ dedi. Ben de bunu değerlendirdim. AK Parti Türkiye’ye büyük hizmetler yapmıştır. İktidar partisinin imkanlarıyla ilçemizi daha iyi buluşturmak için bu göreve talip oldum. Kamu görevimi siyasetle taçlandırmak istiyorum” dedi.

Kaymakamlığı döneminde ilçenin UNESCO Dünya Kültürel Miras Listesi’ne girmesi için büyük çaba sarf ettiğini belirten Boyacı, “Doğalgazın getirilmesinden kamu kurumlarıyla ilişkilerle şekillenen hizmetlerde büyük rolüm var. Yine Türkiye’de dikkat çeken hükümet konağı projemizi yapıyoruz. Bu proje, Kırıkkale Valiliği’nin aynısıdır. İZBAN’ın Selçuk’tan Aydın sınırına kadar uzatılması da benim fikrim. Ayrıca, sahilleriyle bilinen ilçemizi daha iyi noktaya getirmek için çalışacağız” diye konuştu.

Öte yandan Selçuk İlçesi’nde 2014 yerel seçim sonuçlarına göre AK Partili Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı görev yapıyor. Oldukça hareketli olan ve parti için tartışmaların yaşandığı ilçede AK Parti İlçe Başkanı ve Büyükşehir Meclis Üyesi Osman Başterzi ile eski İlçe Başkanı Sema Yeşilçimen de AK Parti’den aday adaylığı başvurusu yaptı.

Kaynak: www.egedesonsoz.com

Yorumlar (1 Yorum)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk