uludag eleman selçuk izmir
Ana Sayfa İbrahim Soğutmaz 12 Şubat 2014

Yarınların Yağmurları

ibrahim-sogutmazMezunu olmaktan büyük gurur duyduğum İsabey İlköğretim Okulu 10/02/2014 tarihinde yeni binası ile yeniden eğitim ve öğretime merhaba dedi. Açılış maalesef Devletin bir kurumu olan Milli Eğitime bağlı resmi bir okulun açılışına kanımca yakışmadı. Zira açılış iktidar partisinin gövde gösterisine dönüştürülmüştür. Bu husustaki sorularımı güzide Makamımız olan Kaymakamlık Makamına ilettim. Hüsnü zannım; tatminkâr ve hukuki bir cevabın en kısa zamanda tarafıma ulaştırılacak olmasıdır.

Ancak duygu ve düşüncelerimi sizlerle paylaşmadan edemem. Bu gidiş nereye gidiştir? Demokrasi, çok seslilikten tek sese; monokrasiye doğru hızlı bir ivme kazanmıştır. Mensubu olmaktan büyük gurur duyduğum; bir asır öncesinde temeli atılmış milliyetçi ve ülkücü fikriyatın yegâne kalesi olan MHP’ ye medya organları tarafından uygulanan sansür ve verilen mücadeleyi artık sağır sultan duymuştur. Ülke genelinde uygulanan bu görmezden gelme tavrının son perdesi; küçük ilçelerde dahi açılış ve toplantılarda yer vermemek midir? İlçede başka parti yok mudur? Okulları ne zamandan beri siyasi partiler açmaktadır? Kamuya ait bir okulun açılışını halen sadece İl Belediye Başkan adayına ve iktidar partisinin tam kadro yöneticilerine ve ilçe belediye başkan adayına yaptırmak siyasi etiğin neresinde durmaktadır?

İlçede maalesef mevcut Belediye Başkanın iktidarı neticesinde genç kardeşlerim kalmamış, hızlı bir şekilde çevre il ve ilçelere ekonomik kaygılarla göç verilmiştir. Bu kötü gidişte Levent GÖRÜR ve ekibinin iktidarı ile ters istikamete yani olumlu yöne geçecek, ilçe cazibe merkezi olacaktır. 

Bugünün gençleri bizlerin, Allah ömür verdiği müddetçe yarının yegâne yöneticileri olacakları mutlak bir kaderdir. Bu kader unutulmamalı ve politikanın sivri ve can acıtan bıçağı ile yönetici olması mutlak olan bu gençler daha fazla bilenmemelidir. Yaşlanma ve hızlı bir şekilde çökme ile gençleşme, olgunlaşma ve bu paralellikte güçlenmede fıtratımızdaki değişmez kurallardandır. Bizler yarın için güçlenen ve Rabbin izni ile elbet yönetici olacak insanlarız. Bugünün modası için geleceğe sırt dönmek, bir pazar pikniği için yağmurdan feragat etmektir. Oysa asıl olan bereket, yağmurdur.
İbrahim Soğutmaz    

Selçuk Haber Facebook Sayfamızı Takip Ediniz ! Takip Etmek İçin Sayfayı Beğenmelisiniz!  Tıklayın !  
https://www.facebook.com/selcukhaber

Selçuk Haber Twitter Sayfamızı Takip Ediniz ! Takip Etmek İçin  Tıklayın !  
https://twitter.com/selcukhaber

Yorumlar (3 Yorum)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

Vaatler Vaatler

Vaatler Vaatler

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk