uludag eleman selçuk izmir
Ana Sayfa Sektörel 27 Haziran 2019

Yapay Zeka

Yapay araçlar ile ortaya konan ve insan gibi davranışlar ve hareketler ortaya koyan makinelerin geliştirilmesi yapay zeka alanını oluşturur. Bu zeka sayesinde robotlar insana özgü karar verme ve öngörme gibi davranışları gerçekleştirmektedir. Bu alan 1940 yılında ortaya çıkmaya başlamış ve robotlara güçlü bir analiz yeteneği getirmiştir. Robotlar bu sayede karmaşık sorunları insan beyni gibi çözebilmektedir. Ancak bu programlar insan bilgisi olmadan yürütülemez. Çünkü karışık sorunları tanımlayacak ve tecrübelerini aktaracak kişi de insandır. Bu zeka türü sorunu işler ve gerekli algoritmaları oluşturarak bir çözüm yolu sunar.

Yapay Zeka Nasıl Çalışır?

Bir buluşu değerlendirirken insan yetisi ve hareketleri ile karşılaştırmak en doğru olacaktır. İnsan evrendeki en zeki canlıdır. Bu yüzden yapay zekanın yapacağı şey onu taklit etmektir. Bilgisayar teknolojisiyle ortaya çıkan bu yazılım alanlarının diğer yazılımlardan tek farkı insan zekasını taklit etmek olacaktır. Günümüzde gelişmiş bir yazılım olan bu alanda geliştirme çalışmaları sürmektedir. Birçok sosyal medya uygulamasında da yapay zekayı görebilirsiniz.

Web sitemizi https://www.stendustri.com.tr/bilim-teknoloji/yapay-zeka-nedir-ne-demektir-nasil-calisir-h99459.html ziyaret ediniz.

Etiketler:

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

La Roche Posay Ürünleri

La Roche Posay Ürünleri

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk