uludag eleman selçuk izmir
Ana Sayfa İbrahim Soğutmaz 4 Ağustos 2014

Vaatler Vaatler

ibrahim-sogutmazÇoktandır siyasi yazı yazmıyordum. İstedim ki yapıcı olalım, zaman verelim, ilk heveslerdir zaman içerisinde su akar yatağını bulur, düsturu ile hareket ettim. Ancak gelin görün ki suyun akıp yatağını falan bulacağı yok.

Pek çok kişinin büyük hayallerle ilçede iktidar ettiği bu yapı, maalesef ki ilçeye zaman kaybettirmiştir. Bırakınız ilçede bir şeyler üretmeyi aksine söktükleri yolları dahi tamir edemez haldeler. Büyük bir acizlik içerisinde bu ilçeye hizmet edeceklerini sanıyorlar. Otopark sorunu dedik; ilgilenen olmadı, adliye ihtiyacımız var dedik; oralı olanda olmadı. İlçe Ramazan Bayramı tatili geçirdi, Aydın İzmir yolu üzerinde evi ve işyeri olanlar karbon monoksit gazından neredeyse zehirleniyordu belki de ileride çıkacak bir hastalığın filizleri ciğerlerimize atıldı.

Şimdi AKP’li olmayıp bu partiye sırf iktidarın gücünü yaşacağız hayali ile oy verenler, hatta aday olanlar, şu tarihi gerçekliği yaşıyor olmanın pişmanlığındalar; devşirme ilk gözden çıkarılacak olandır. Siz o siyasi hareketin çilesini çekmediniz, neden size sefasını sürdürsünler. Ben AKP ye oy vermiş muhafazakâr kardeşlerime sesleniyorum oy verdikleriniz yıllarca statükoyu savundu, şimdi yükselen bir değer olarak gördükleri AKP’yi kendi siyasi manevralarına payanda olarak kullanmak için saf değiştirerek sizin başınıza geçtiler. Ama onlar bizim hassasiyetlerimizi paylaşmazlar. Bu hassaslık Ramazanda ney üfletmekle paylaşılmaz bu bir yaşam biçimidir. Pek tabi ben fakirin gördüğü bu durumu ülkedeki genel iktidar da görüyor ve bu arkadaşlarımızın AKP’liliğini sınıyor.

Şimdi soruyorum sevgi kazandı mı? Güya muhafazakârlık şemsiyesi altında siyaset yapanlar maşallah içkili sofralarda Ramazan Bayramı kutladı, tabi kardeşlerimiz muhafazakâr ya ondan oluyor bu haller. Şimdi demeyin size ne milletin içkisinden diye, doğru bana ne milletin içkisinden, tıpkı bana ne milletin inancından olduğu gibi. Siz muhafazakârlığı payanda olarak kullanırsanız hiç kusura bakmayın bu çilingir sofraları da elbet sorulur. Sevgi kazandı mı? Birçok genç kardeşim şu ya da bu şekilde Belediye bünyesine alındı. Ancak görüyorum ki bu alımlarda, ülkücüler yok. Gerçek solcular yok. Kendilerine oy vermiş insanlar taşındı belediyeye ama şu soru gelmedi akıllara, ya meclisten bu kadar insan fazlalığına karşı bütçe çıkmaz ise ne olacak? Ben fakir, ilk meclis toplantısında eski yönetimin bazı kafelerde ki kötü ekonomi yönetimini eleştirdiğimde en çok AKP’li sıralardan alkış gelmişti! Peki, hiç düşünmediniz mi benim gibi bir adamın devlet ve millet için kendi canından dahi geçebileceğini? Görülüyor ki ileride meclis toplantıları hararetlenecek zira üretim yok ise vaatler sadece seçim meydanlarında kalıyor ise çözüm hayal ise orada biz MHP muhalefeti Çanakkale olur ve zafere ulaşır. Benden söylemesi herkes işini yapacak, sivrisinek sorunu yaşamayan ilçe yıllar sonra bu sorunla karşılaştı ise bir problem vardır ve ahali bize emanettir. Sağlıcakla kalın…

Yorumlar (15 Yorum)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

Haksızsın De

Haksızsın De

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk