site rehber selçuk izmir
Ana Sayfa Güncel, Manşet Haber, Üst Manşet 24 Ocak 2020

Selçuk’ta Uyuşturucu İle Mücadele Toplantısı Yapıldı

Selçuk’ta Uyuşturucu ile mücadele etmek için kurulan komisyon ilçe kaymakamlık binasında bir toplantı gerçekleştirdi.

Selçuk Kaymakamı Ekrem İnci başkanlığında; Gençlerimizi ve toplumumuzu olumsuz yönde etkileyen uyuşturucu ve her türlü bağımlılıkla etkin mücadele edilmesi konusunda yürütülecek çalışmaların ele alındığı Bağımlılıkla Mücadele Komisyonu toplantısı Kaymakamlık Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Bağımlılık ile mücadelede Selçuk’un mevcut durumu, tespit edilen yeni sorunlar ve bunlara yönelik çözüm önerilerinin ele alındığı toplantıda; sosyal projeler, kurumlar tarafından yürütülen ve yürütülmesi planlanan faaliyetler hakkında kapsamlı değerlendirmeler yapılarak; bağımlılık yapıcı madde denetimlerine hız kesmeden devam edilmesi emniyet ve jandarma birimlerimiz tarafından denetimlerin artırılması görüşülerek karara bağlandı.

Ayrıca; Selçuk İlçesinde faaliyet gösteren ilgili kurumlar tarafından bağımlılıkla mücadele hususunda bilinç ve farkındalık oluşturmaya yönelik bir takım önlemler alınması, çeşitli program ve etkinlikler düzenlenmesi, özellikle ailelere yönelik yapılması öngörülen çalışmalar masaya yatırıldı.

Selçuk Kaymakamı Ekrem İnci toplantıda yaptığı konuşmada; “Uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadele sadece kriminal ve polisiye önlemlerle üstesinden gelinecek bir husus değildir. Konu aile, okul, toplum, ahlak, din … vs çok değişik alanlarda değerlendirilmesi gereken bir olgudur. O nedenle çocuklarımıza sevgi ile yaklaşmamız gerekiyor. Onlara değer verdiğimizi, önemsediğimizi, sevdiğimizi hissettirmemiz gerekir ki gayri meşru alanlara sapmasınlar. Bu toplantılardan maksadımız da bu bağlamda yapabileceklerimizi analiz edip karara bağlamaktır. Bu kapsamda önümüzdeki süreçte bir dizi önlem ve etkinliklerimiz olacak. Hedefimiz, gayemiz sağlıklı gençler, sağlıklı bireyler ve sağlıklı bir toplum oluşturabilmektir.

Uyuşturucu ile mücadele konusunda kararlı ve bir o kadar da sorumluluk duygusuyla hareket edip, bir taraftan bu illetin pençesine düşmüş çocuklarımızı ve gençlerimizi kurtarmak ve bunların ailelerine ulaşmak, diğer taraftan ve en önemlisi de gençlerimizi zehirleyenlerle mücadele etmek amacıyla her türlü tedbiri alacağız. Uyuşturucuyla mücadele konusunda güvenlik güçlerimiz ellerinden geleni yapmaya çalışıyorlar. Ama bağımlılıkla mücadelede ailelerin, öğretmenlerin, yöneticilerin bu konuda bilgilendirilmesi ve el birliği içerisinde hareket edilmesi gerekmektedir. Bireylerin özellikle gençleri madde kullanımı ve bağımlılığından uzak tutmak, bu konu hakkında toplumun genelinde bilinç düzeyini artırmak her toplum ferdinin görevidir” dedi. toplantıda yaptığı konuşmada; “Uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadele sadece kriminal ve polisiye önlemlerle üstesinden gelinecek bir husus değildir. Konu aile, okul, toplum, ahlak, din … vs çok değişik alanlarda değerlendirilmesi gereken bir olgudur. O nedenle çocuklarımıza sevgi ile yaklaşmamız gerekiyor. Onlara değer verdiğimizi, önemsediğimizi, sevdiğimizi hissettirmemiz gerekir ki gayri meşru alanlara sapmasınlar. Bu toplantılardan maksadımız da bu bağlamda yapabileceklerimizi analiz edip karara bağlamaktır. Bu kapsamda önümüzdeki süreçte bir dizi önlem ve etkinliklerimiz olacak. Hedefimiz, gayemiz sağlıklı gençler, sağlıklı bireyler ve sağlıklı bir toplum oluşturabilmektir.

Uyuşturucu ile mücadele konusunda kararlı ve bir o kadar da sorumluluk duygusuyla hareket edip, bir taraftan bu illetin pençesine düşmüş çocuklarımızı ve gençlerimizi kurtarmak ve bunların ailelerine ulaşmak, diğer taraftan ve en önemlisi de gençlerimizi zehirleyenlerle mücadele etmek amacıyla her türlü tedbiri alacağız. Uyuşturucuyla mücadele konusunda güvenlik güçlerimiz ellerinden geleni yapmaya çalışıyorlar. Ama bağımlılıkla mücadelede ailelerin, öğretmenlerin, yöneticilerin bu konuda bilgilendirilmesi ve el birliği içerisinde hareket edilmesi gerekmektedir. Bireylerin özellikle gençleri madde kullanımı ve bağımlılığından uzak tutmak, bu konu hakkında toplumun genelinde bilinç düzeyini artırmak her toplum ferdinin görevidir” dedi.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk