uludag eleman selçuk izmir
Ana Sayfa Manşet Haber, Siyaset, Üst Manşet 22 Temmuz 2016

Uysal: Darbe girişimini lanetliyoruz

15 Temmuz gecesi cuntacıların demokrasiye yaptığı darbe girişimini lanetliyoruz. Bu Cumhuriyet kolay kurulmadı, bize altın tepside sunulmadı. Cumhuriyet Halk Partisi demokrasiye ve Cumhuriyetin temel ilkelerine karşı yapılan darbelere karşı durmuştur. Bundan sonra da karşı duracaktır. Darbelere karşı çıkmak her yurtseverin görevi olmalıdır.
İlçemizde son zamanlarda cumhurbaşkanına hakaret suçlamasıyla suç duyurularında bulunulmaktadır. AKP ilçe başkanı bizzat kendisinin 7 kişi hakkında suç duyurusunda bulunduğunu açıklamıştır. Bundan sonra da buna devam edeceklerini söylemiştir. AKP ilçe başkanı darbe girişimini fırsat bilerek, iktidar gücünü de arkasına alarak halkı sindirmeye mi çalışıyor? Selçuk’ta bir korku imparatorluğu mu yaratmak istiyor?
Demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından biri düşünce özgürlüğüdür. İnsanların düşüncelerini, fikirlerini ifadeyi engellemeye yönelik sindirme operasyonları demokrasiyle bağdaşmamaktadır. Özgürlükleri, bağımsız yargıyı, insan haklarına saygıyı öncelik alan birinci sınıf demokrasiyi ülkemize getirmek için mücadelemiz devam edecektir.
CHP SELÇUK İLÇE ÖRGÜTÜ
ADINA BŞK.
HASAN UYSAL

Yorumlar (1 Yorum)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk